Polpak

środa, 6 kwietnia 2022

Fezz Audio Mira Ceti 300B, wzmacniacz lampowy - zapowiedź testuJakiś czas temu anonsowałem na blogu monumentalne włoskie głośniki z otwartą konstrukcją obudowy (czyli tzw. "odgrody") VREL Bequadro Due (zobacz TUTAJ). To wysokoskuteczne głośniki (95 dB) w zmodyfikowanym systemie D'Appolito, bez zwrotnicy i komór kompresyjnych. Napisałem wówczas, że są idealne dla wzmacniaczy lampowych - wręcz wymarzone. Od pewnego czasu słucham na nich w towarzystwie wzmacniacza lampowego opartego o bańki KT88, czyli Line Magnetic LM-88IA. Ale postanowiłem odgrody VREL wypróbować także z lampami 300B. Zwróciłem się więc z prośbą o wypożyczenie wzmacniacza do zaprzyjaźnionej firmy Fezz Audio. W piątek rano napisałem list do pana Macieja Lachowskiego, w poniedziałek wzmacniacz został wysłany z siedziby Fezz Audio w Kolonii Koplany k. Białegostoku, a już we wtorek kurier go do mnie, do Gdyni, dostarczył. To się nazywa prawdziwy ekspres!

Powyższy wzmacniacz to oczywiście Fezz Audio Mira Ceti 300B (zobacz TUTAJ), czyli jedna z niewielu na świecie konstrukcja lampowa typu Single Ended wyprodukowana w oparciu o toroidalne transformatory głośnikowe (i to własnej produkcji!). Otrzymałem wersję w białym ("bleach") wykończeniu obudowy, z pilotem zdalnego sterowania oraz wejściem "Home Theatre" na końcówki mocy. Co prawda, nie jest to najnowsza konstrukcja Fezz Audio, bo z roku 2018, ale wciąż będąca w czołówce najlepiej sprzedających się firmowych produktów. Można nawet w przenośni napisać, że wzmacniacz Fezz Audio Mira Ceti 300B stał się już "współczesną klasyką". Przez te kilka lat zebrał mnóstwo międzynarodowych branżowych nagród i wyróżnień, zyskał akceptację audiofilów, a przede wszystkim duże uznanie melomanów.

Przypomnę, że wcześniej na blogu Stereo i Kolorowo opisywałem już inne konstrukcje Fezz Audio - były to trzy wzmacniacze lampowe Silver Luna, Alfa Lupi oraz Titana, a także przedwzmacniacz gramofonowy Gaia MM.

Specyfikacja techniczna:
- Autobias
- Typ: stereofoniczny wzmacniacz lampowy
- Moc wyjściowa: 2 x 8 W
- Typ układu: Single Ended klasa A
- Impedancja wyjściowa: 4Ω / 8Ω
- Wejścia: 3 x RCA
- Zniekształcenia THD: < 0,4%
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 45 000 Hz (-3dB)
- Pobór mocy: 80 W
- Bezpiecznik: 3,15 A T
- Masa: 14 kg
- Wymiary: 340x360x215mm
- Kosz ochronny lamp (opcja)
- Lampy: 300B x 2 (power output), 6N8S x 2 (pre-amplifier and power drivers)Praktyczne i schludne pakowanie

Stal puszek ochronnych transformatorów toroidalnych zabezpieczona została folią termokurczliwą

W zestawie znaleźć można m.in. komplet dwóch par lamp elektronowych Electro-Harmonix oraz zgrabny pilot zdalnego sterowania

Są też stosowne dokumenty - instrukcja obsługi, certyfikat i gwarancja producenta


Tuż przed montażem lamp


Lampy 300B są parowane i dokładnie opisane


Co za piękny pilot zdalnego sterowania!Lampy już osadzone we właściwych podstawkach

Panel wykonany na wysoki połysk - z blaszką logo FEZZ AUDIO pokrytą nadrukiem wysokiej rozdzielczości wykonanym w technologii druku bezpośredniego UV

Selektor źródeł

Zbliżenie na stalowe puszki kondensatorów


Wzmacniacz widziany od tyłu

Trzy komplety wejść analogowych RCA na tylnym panelu oraz terminale głośnikowe

Na górnym panelu zamontowano dodatkową parę wejść RCA - to bezpośrednie wejście na końcówkę mocy

Tabliczka znamionowa z napisem "Made in Poland"

Wzmacniacz już uruchomiony; postawiłem go na platformie Rogoz Audio

Głośniki to ogdrody VREL Bequadro Due

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację