RMS

MIP

Polpak

piątek, 25 marca 2022

Vrel Bequadro Due, głośniki podłogowe "open baffle" - zapowiedź testu

Już dawno na blogu Stereo i Kolorowo nie pojawiały się głośniki podłogowe z obudową otwartą (ang. open baffle), zwane też "odgrodami". Dziś z zaprzyjaźnionego, sopockiego salonu audio Premium Sound odebrałem bardzo nietypowe tego typu konstrukcje. To włoskie Vrel (VREL) Bequadro Due (zobacz TUTAJ i TUTAJ), zaś Premium Sound jest polskim dystrybutorem marki Vrel Electroacustic należącej do firmy ADCOMM Srls (to firma z segmentu produkcji maszyn przemysłowych różnego typu).

Vrel Electroacustic to producent wysokoskutecznych kolumn typu otwarta odgroda w modyfikowanym systemie D'Appolito, bez zwrotnicy i komór kompresyjnych. Kolumny produkowane są w całości we Włoszech na przetwornikach wytwarzanych i projektowanych we Vrel Electroacustic. Co istotne, producent oferuje na wszystkie swoje kolumny i głośniki aż 10. lat gwarancji.

O samych Vrel Bequadro Due mogę napisać, że to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Wyjątkowo piękne skrzynki! Każda kolumna zbudowana została z trzech sztuk 10" głośników średnio-niskotonowych wraz z tubami, w których zamontowano przetworniki wysokotonowe. Wszystkie zastosowane głośniki to produkcja własna Vrel Electroacustic. Konstrukcja kolumn to oczywiście "open baffle", czyli głośnik z otwartą obudową, która pozwala na swobodne poruszanie się powietrza akustycznego bez kompresji i rezonansów pudła. Efektywność głośników to aż 95 dB, zaś impedancja wynosi nietypowe 11 Ohm. Wymiary to 450 x 1 400 x 340 mm.Obszerny bagażnik Toyoty RAV4 ledwo, ledwo pomieścił tytułowe głośniki...

Zaraz po dostarczeniu głośników


Frontowe maskownice jeszcze założone, zaraz je zdemontuję

Tylna maskownicaMaskownice już zdjęte

10-calowa membrana głośnika średnio-niskotonowego


Tuba z drewna, a w niej głośnik wysokotonowy


Stelaż z drewna
Tył odgrodyTerminale głośnikowe; zastosowane zworki to przewody Tellurium Q Black II Jumper (zobacz TUTAJ)

Głośnik ustawiony w docelowym miejscu


Spojrzenie ogólne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację