Polpak

czwartek, 10 marca 2022

HiFiMan Edition XS, słuchawki planarne - zapowiedź testu


Dalekowschodni słuchawkowy specjalista HiFiMan właśnie zaproponował nowy model, który otrzymał nazwę Edition XS (zobacz TUTAJ). Skojarzenia z referencyjnym Edition X są jak najbardziej uprawnione i właściwe. I w nazwie, i w designie, i w konstrukcji. To niejako ulepszony oraz zmodernizowany Edition X, acz zaproponowany w zdecydowanie niższej cenie. Dość niecodzienne i nietypowe zagranie, ale jak najbardziej prawdziwe. Tak, model Edition XS wyewoluował ze high-endowych słuchawek Edition X, który natomiast jest w prostej linii sukcesorem topowego modelu HE-1000. Wszyscy dookoła co rusz podnoszą ceny kolejnych edycji słuchawek, a HiFiMan obniża! Co to się porobiło na tym świecie...?

* * *

Edition XS zwiększa osiągnięcia swojego poprzednika Edition X o kilka istotnych ulepszeń. Wyposażony w najnowszą technologię Stealth Magnet i membranę NEO supernano, Edition XS zapewnia szeroką, naturalną scenę dźwiękową, która daje słuchaczowi najlepsze umiejscowienie. Membrana NEO supernano jest o 75% cieńsza niż oryginalna wersja, co skutkuje niezwykle szczegółowym brzmieniem bez odczuwalnych zniekształceń.

"Stealth Magnets", czyli "niewidzialne magnesy". Technologia Stealth Magnet firmy HiFiMan radykalnie zmniejsza turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych, które pogarszają jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. Magnesy te, dzięki unikalnemu kształtowi, zapewniają bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Zaawansowana konstrukcja magnesów, jako akustycznie transparentna, ma znaczący wpływ na zmniejszenie dyfrakcji fal, czyli ich rozproszenia, co pozwala zachować ich integralność i objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem dźwięków i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

Najnowsza ultracienka membrana NEO „supernano”, w skrócie NsD, jest o 75% cieńsza od poprzednich konstrukcji, co przekłada się na znacznie szybszą reakcję i jeszcze bardziej szczegółowe obrazowanie. W efekcie, model Edition XS dostarcza pełnozakresowy, naturalnie brzmiący dźwięk, szczodry w detale.

Ergonomia, funkcjonalność i trwałość. W słuchawkach Edition XS znajdziemy sprawdzone już asymetryczne nausznice, które dostosowują się do naturalnego kształtu uszu oraz opatentowany system obudowy "Window Shade", który nie tylko chroni przetwornik przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale przede wszystkim tłumi zewnętrzne odbicia dźwięku.

Nowy pałąk z zewnątrz pokryty jest czarnym, matowym materiałem, a jego wnętrze wypełnia wysokiej jakości pianka z pamięcią kształtu. Ergonomiczny i lekki – pozwala na komfortowe odsłuchy, nawet te długotrwałe. Tym lepiej, że gdy zasmakuje się w XS-owej jakości brzmienia, ciężko się od nich oderwać. Przemyślana konstrukcja słuchawek zapewnia trwałość, która oznacza wygodne dopasowanie na wiele lat.

Przewód. Nowe gniazda 3,5 mm oznaczają łatwe dopasowanie do większości popularnych urządzeń audio. Dostarczony kabel 3,5 mm można wymieniać i rozbudowywać adekwatnie do własnych preferencji

Specyfikacja techniczna
- Typ: wokółuszne
- Przetworniki: magnetostatyczne (wstęgowe)
- Konstrukcja: otwarta
- Pasmo przenoszenia: 8Hz-50kHz
- Impedancja: 18 Ohm
- Skuteczność: 92 dB
- Złącze słuchawkowe: 3,5 mm
- Masa słuchawek: 405 g

Pudło z Edition XS

Dokumenty


Estetyczny sposób pakowania

Przewód słuchawkowySolidne wykonanie; pierwszorzędny design


Konstrukcja przypomina model HiFiMan AnandaDuże muszle przysłonięte grillem, spod którego widać tkaninę ochronną przetworników


Z odtwarzaczem cyfrowym Astell&Kern SE200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację