Polpak

poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Austrian Audio Hi-X60, słuchawki - zapowiedź testu

 Pod koniec 2021 roku wiedeńska firma Austrian Audio zaprezentowała nowy model słuchawek. To A‌ustrian Audio Hi-X60 (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli wersja zamknięta konstrukcji topowych firmowych słuchawek Hi-X65 (które nota bene niedawno recenzowałem na blogu Stereo i Kolorowo - czytaj test TUTAJ). Premierowe słuchawki Hi-X60 właśnie do mnie dotarły na testy - i to prosto od polskiego dystrybutora ESS Audio z Łomianek pod Warszawą.

* * *

Hi-X60 zostały zaprojektowane i są produkowane w Wiedniu. Izolacja zamkniętej konstrukcji nausznej w połączeniu z przetwornikiem o dużej dynamiki zapewnia absolutnie czysty obraz dźwiękowy, ujawniający każdy niuans i szczegół - cechy dźwiękowe doceniane zarówno przez artystów, inżynierów dźwięku, jak i audiofilów.

Tylna, zamknięta konstrukcja zapobiega wydostawaniu się dźwięku i zapewnia izolację od zewnętrznych hałasów. Podczas użytkowania te cechy zapobiegają przedostawaniu się dźwięku ze słuchawek do mikrofonu nagrywającego. Ponadto pasywne tłumienie hałasu poprawia stosunek sygnału do szumu, wymagając mniejszego poziomu, a zatem zdrowszego środowiska odsłuchowego dla użytkownika. Co daje wyraźny obraz dźwiękowy przy bezpiecznym poziomie głośności.

Efekt dużej i otwartej sceny dźwiękowej w Hi-X60 bardziej przypomina słuchawki otwarte niż konstrukcje zamknięte. To po części dzięki konstrukcji nauszników, przestronnych wewnątrz a niewielkich na zewnątrz. Miękkie, wykonane z pianki z pamięcią poduszki nauszników są nowym rozwiązaniem w stosunku do starszych konstrukcji. Konstrukcja zamykająca nauszniki jest podwojona, po to by jak najmniej dźwięku mogło ‘wyciec’ do otoczenia lub przedostać się z zewnątrz do wewnątrz. Wyściełająca pałąk nagłowny pianka ‘z pamięcią’ ma wycięcie na głowę, co radykalnie zmniejsza nacisk na głowę. Tak niezwykły komfort i optymalne dopasowanie kształtu i nacisku w praktyce umożliwia pracę bez zmęczenia nawet podczas intensywnych projektów.

Główne cechy:
- Opatentowana technologia High Excursion zapewnia liniową charakterystykę częstotliwościową oraz otwarty, precyzyjny dźwięk o wysokiej rozdzielczości, który upraszcza wykrywanie błędów i sprawia, że miksowanie / mastering staje się przyjemnością
- Metalowe zawiasy i pałąk zapewniają maksymalną trwałość i stabilność
- Dzięki miękkim nausznikom z pianki "memory foam" i doskonałej wentylacji, które zapewniają wygodę nawet podczas najdłuższych sesji zapewniają najlepszy w swojej klasie komfort
- Odłączany kabel, który można łatwo wymienić (dwa kable są w zestawie)
- Wymienne wkładki douszne i pałąk, zapewniające długą żywotność i higieniczne użytkowanie
- Składana konstrukcja ułatwiająca przechowywanie

Specyfikacja techniczna:
- Zakres częstotliwości: 5 Hz – 28 000 Hz
- Czułość: 110 dB spl/V
- THD: (@ 1kHz): < 0.1%
- Impedancja: 25 Ω
- Moc wejściowa: 150 mW
- Dwa kable (odłączane): 3 m + 1,2 m Złącze: 3,5 mm (1/8”)
- Adapter (w zestawie): 3,5 mm na 6,35 mm (1/8” na 1/4")
- Wymiary: 200 x 170 x 85 mm
- Masa (bez kabla): 320 g

Podwójny karton!


Rozpakowuję pudło ze słuchawkami

Woreczek ochronny

Certyfikaty


W pudełku


Dwa komplety przewodówAluminiowa płytka na zewnętrznej części muszli

Doskonałe wykonawstwo


Klasyczny design Austrian Audio

"Made in Austria - Vienna"

Aluminiowa tuleja wtyku"Mini-wieża" Silent Angel: streamer Munich M1, switch sieciowy Bonn N8 i zasilacz Forester F1


Przenośny odtwarzacz / streamer Astell&Kern SE200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację