Polpak

piątek, 1 kwietnia 2022

Plan recenzji - kwiecień 2022 r.

Tak w dniu 1 kwietnia prezentuje się główny system testowy Stereo i Kolorowo

 

W kwietniu planuję opisać następujące urządzenia hifi:

1. Właśnie kończę recenzję Silent Angel Forester F1 i Silent Angel Bonn N8 (zobacz TUTAJ), czyli zasilacza liniowego i switcha sieciowego, które to testuję wraz ze streamerem (i wzmacniaczem słuchawkowym) Silent Angel Munich M1. To jest niesamowite jak dodatek zasilacza i switcha sieciowego znacząco mogą poprawić dźwięk samego streamera!
2. Zaraz potem opublikuję test nowej wersji japońskiego streamera / DAC-a / wzmacniacza słuchawkowego / przedwzmacniacza oznaczona jako TEAC NT-505-X (czytaj TUTAJ). Urządzenie to zamiast dwóch chipów AKM VERITA AK4490 Asahi Kasei Microdevices wykorzystuje dwa ES9038 Q2M produkowane przez ESS Technology. Przy okazji dokonano też kilku drobnych zmian w dotychczasowym modelu NT-505.
3. Następnie zabiorę się za wzmacniacz lampowy Line Magnetic LM-88IA (zobacz TUTAJ) oparty o lampy elektronowe KT88. Ściągnąłem go specjalnie dla francuskich głośników podłogowych Davis Acoustics Courbet N°8, które widać na jednym z poniższych zdjęć - głośniki te zostały już opisane w marcu. Proszę poszukać na stronie.
4. Cayin RU6 (zobacz TUTAJ) to przenośny wzmacniacz słuchawkowy i jednocześnie 24-bitowy dyskretny DAC DSD256 i PCM 384 kHz z rezystorami dyskretnymi R-2R. Przy czym tryby cyfrowo-analogowe są wybieralne przez użytkownika: NOS lub OS (non-oversampling, bez nadpróbkowania lub oversampling, z nadpróbkowaniem). Bardzo ciekawy i uniwersalny mini-wzmacniacz słuchawkowy. Porównuję go z podobnymi Violectric CHRONOS, iFi GO blu, Encore mDSD i Astell&Kern USB-C Dual DAC.
 5. Powyżej wspomniany Cayin RU6 otrzymałem dopiero w drugiej połowie marca, ale za to już dość długo czeka w kolejce na test doskonały mini-wzmacniacz z DAC Astell&Kern USB-C Dual DAC (zobacz TUTAJ), który używam już od ponad ...czterech miesięcy. Miałem nadzieję nadrobić ową zaległość w marcu, a teraz chcę to zrobić w kwietniu... (Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że jest to moje urządzenie, a nie wypożyczone na testy).


6. Całkiem niedawno wjechał do mnie na testy przedwzmacniacz gramofonowy Musical Fidelity M3x ViNYL (zobacz TUTAJ) przeznaczony dla wkładek typu MM oraz MC. Co ciekawe, jest już wytwarzany na Słowacji, a nie na Tajwanie. To oczywista konsekwencja niedawnego przejęcia brytyjskiej firmy Musical Fidelity przez austriacki koncern Audio Tunning zarządzający też marką Pro-Ject Audio, a ta, jak wiadomo, ma w Europie dwie duże fabryki - na Słowacji oraz w Czechach.


7. Z wielką przyjemnością słucham muzyki na monumentalnych Vrel (VREL) Bequadro Due (zobacz TUTAJ), czyli głośnikach podłogowych z obudową otwartą (ang. open baffle), zwane też "odgrodami". Vrel Electroacustic to włoski producent wysokoskutecznych kolumn typu otwarta odgroda w zmodyfikowanym systemie D'Appolito, bez zwrotnicy i komór kompresyjnych.


8. W kolejce czeka wzmacniacz lampowy z Korei Południowej - to Allnic Audio T-1500 mkII (zobacz TUTAJ), konstrukcyjnie oparty o lampy 300B. Jednakże na odsłuchy otrzymałem nie klasyczną fabryczną parę stockowych lamp 300B, a wzmacniacz uzbrojony w referencyjne Psvane Acme 300B (zobacz TUTAJ). Niestety, w międzyczasie przepaliła mu się jedna lampa, a mianowicie 6SL7 Sylvania, która jest dość rzadka. Wzmacniacz pojechał więc na serwis do dystrybutora, a potem znowu do mnie wrócił. Stąd też testowe opóźnienie, które mam nadzieję szybko nadrobić.Jak zwykle mam umówionych / obiecanych na bieżący miesiąc jeszcze kilka innych sprzętów do testów, ale zapowiem je stosownymi postami na blogu dopiero jak do mnie fizycznie dotrą. Zapraszam do kwietniowej lektury Stereo i Kolorowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację