Polpak

niedziela, 1 października 2023

Plan recenzji - październik 2023 r.



Październik liczy aż 31. dni, a ja na ten miesiąc zaplanowałem aż 13. recenzji dla Stereo i Kolorowo, czyli - w przybliżeniu pisząc - co dwa-trzy dni jedną... Oto mój ambitny plan testów:

1. Właśnie kończę opis gramofonu "automatycznego" Pro-Jest Automat A2 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ). Przyznam, że początkowo podchodziłem do tej konstrukcji jak pies do jeża, ale po bliższym zapoznaniu się z Automat A2 bardzo go polubiłem. I szybko uzależniłem się od znakomitej automatycznej obsługi - a w zasadzie "bezobsługi", bo przy jego użytkowaniu można poczuć się jak przy starodawnej szafie grającej. Wystarczy położyć płytę na talerzu i nacisnąć przycisk "play". Resztę załatwia już sam gramofon. Poza tym gramofon ten bezsprzecznie znakomicie gra!
 



2. Nie zdążyłem we wrześniu zrecenzować Audel U-Nika (zobacz TUTAJ), uczynię to teraz w październiku. U-Nika to włoskie mini-monitory z przetwornikami szerokopasmowymi z membranami wykonanymi z celulozy bambusa. Co istotne, w zaledwie 3,5 litrowej obudowie ukryto labirynt akustyczny o długości aż 58 cm, co gwarantuje optymalną eliminację fal stacjonarnych oraz wszelkich zjawisk rezonansu wewnętrznego. Z kolei zastosowany filtr notch gwarantuje zachowanie liniowości w całej częstotliwości dźwięku.


3. Antelope Amári (zobacz TUTAJ) to wysokiej jakości profesjonalny przetwornik AD/DA umożliwiający konwersję sygnału do wartości 384 kHz PCM / DSD256, wzmacniacz słuchawkowy i precyzyjny zegar. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym designem, uniwersalnym panelem dotykowym i najwyższej klasy sekcją I/O składająca się z pary wyjść na złączach XLR lub TRS, pary wejść (combo XLR i RCA) oraz dwóch wyjść słuchawkowych wysokiej mocy z osobną kontrolą głośności i precyzyjnie dostrajalną impedancją wyjściową.




4. Ultrasone Signature Pure (zobacz TUTAJ) to słuchawki z nowej serii "Signature 2023". Kosztują relatywnie niewiele, reprezentują pod tym względem poziom „entry-level” (w Polsce to niecałe 800 PLN), ale producent zapewnia, że ich nowy model oferuje znakomite wrażenia dźwiękowe high-fidelity. Signature Pure zostały wyposażone w rozwiązania technologiczne charakterystyczne dla niemieckiego Ultrasone - to między innymi duże przetworniki dynamiczne 50 mm uzbrojone w system uprzestrzennienia dźwięku Double Deflector Fins (DDF) oraz technologię rozpraszania S-Logic, która sprawie, że nie słyszy się muzyki "w głowie", ale na obszernej stereofonicznej scenie przed sobą. 




5. IEAST ePlay 2 Pro (zobacz TUTAJ) to odtwarzacz sieciowy, czyli streamer, a także odtwarzacz plików. Wyposażony jest we własną aplikację sterującą, która zwie się IEAST Controller. Strumieniuje nieomal "wszystko" - i bez problemów czyni to w HiRes. Naliczyłem następujące obsługiwane platformy: Qobuz, Tidal, Amazon Music, Deezer, Napster, Pandora, Spotify, TuneIn, vTuner, Spotify Connect oraz Tidal Connect. I jeszcze parę innych. Nie ma Apple Music. Urządzenie z Internetem może się komunikować bezprzewodowo (WiFi lub Bluetooth) bądź przewodowo (LAN).




6. Na początku września wjechał do mnie premierowy zestaw prosto z UK: wzmacniacz zintegrowany Classic AMP, przedwzmacniacz Classic PRE, końcówka mocy Classic Power oraz odtwarzacz sieciowy Classic STREAM (zobacz TUTAJ). Planowałem opisać ten komplet jeszcze we wrześniu, ale z powodu chronicznego braku czasu na testy hifi, muszę niestety przenieść to na październik.




7. PrimaLuna EVO 100 DAC (zobacz TUTAJ), czyli niderlandzki lampowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Zaopatrzony w kość BurrBrown PCM792A o rozdzielczości 24 bit / 192 kHz, zaś za upsampling odpowiada chip BurrBrown SRC4192. Przetwornik c/a obsługuje standardy PCM i DSD. Całą konstrukcję oparto na sześciu lampach elektronowych: 2 x 12AX7, 2 x 12AU7 oraz 2 x 5AR4.




8. Słuchawki Neumenn NDH 30 (zobacz TUTAJ) zostały opracowane w celu "odtworzenia" (czyli skopiowania) referencyjnego dźwięku zestawu monitorów studyjnych Neumann, doskonale skalibrowanego przez MA 1, dostępnego wszędzie w formie łatwych do transportu słuchawek. Innymi słowy, są to referencyjne słuchawki studyjne przeznaczone przede wszystkim do masteringu i miksowania. Jednakże testuję je w torze typowo audiofilskim - i muszę przyznać, że Neumann NDH 30 sprawdzają się w nim znakomicie!




9. W kolejce na testy wciąż czekają słuchawki HarmonicDyne Athena (zobacz TUTAJ). Mają zamontowane 50-milimetrowe przetworniki wykonane z kompozytu metalowo-ceramicznego wraz z wysokowydajną, bardzo cienką cewką drgającą oraz z obudową magnetyczną. Producent podaje, że Athena są mają strojenie klasy studyjnej, ze zrównoważoną tonalnie sygnaturą dźwiękową i podbiciem subbasu o 3 dB. Zaaplikowany innowacyjny system wentylacji bocznej w kształcie litery M, który zapewnia lepszy przepływ powietrza i dokładniejszy dźwięk.




10. i 11. Od kilkunastu dni testuję u siebie "zestaw marzeń" w całości wyprodukowany w Polsce - to Haiku-Audio Iris Line / Haiku-Audio SEnsei 211 Powerline (czytaj zapowiedź recenzji TUTAJ), czyli przedwzmacniacz lampowy / lampowa końcówka mocy oraz głośniki podłogowe AudioPhase FLOW (czytaj TUTAJ). Doprawdy wspaniały komplet high-fidelity!





12. Dosłownie trzy dni temu przyjechał do mnie na testy referencyjny Exposure 3010S2 Phono (zobacz TUTAJ) , czyli przedwzmacniacz gramofonowy przeznaczony dla wkładek typu MC. Tak się złożyło, że mam na stanie kilka wkładek typu MM, ale ani jednej MC! Czekam na zamówioną - powinna dotrzeć w przyszłym tygodniu, wówczas zacznę odsłuchy przedwzmacniacza Exposure 3010S2 Phono, który jest "rasowym brytyjczykiem", jeśli chodzi o aplifikację sygnału gramofonowego.




13. I na koniec - Goldring E4 (zobacz TUTAJ), czyli premierowa brytyjsko-japońska wkładka gramofonowa MM z igłą o szlifie eliptycznym typu "Nude Diamond". Goldring E4 tak, jak pozostałe wkładki serii "E", została zaprojektowana w Wielkiej Brytanii, a jest wytwarzana w Japonii. To fuzja zaawansowanej inżynierii, ultra-precyzji z pragmatyczną wydajnością, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny produktu.




14. Czekam na jeszcze kilka sprzętów hifi. Powinny dotrzeć w przyszłym tygodniu, o czym nie omieszkam powiadomić Czytelnika osobnym wpisem na blogu. Zapraszam do październikowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację