Polpak

sobota, 7 grudnia 2013

Kolumny Pylon Topaz Monitor - trwają testy

Otrzymałem właśnie od producenta kolumny podstawkowe Pylon Topaz Monitor. Są one kontynuacją bardzo udanej linii Topaz (modele 15 i 20), która cieszy się wielkim powodzeniem pośród polskich (i nie tylko polskich) melomanów. Topazy odznaczają się wysoką kulturą dźwięku, charakteryzują się rasowym brzmieniem, o wyjątkowo koherentnym i organicznym przekazie, zaproponowanym w rozsądnej cenie nieprzekraczającej 2 500 zł. Co istotne, zastosowane głośniki to austriackie Visatony, które można znaleźć w uznanych konstrukcjach - oczywiście znacznie drożej. Topaz Monitor kontynuuje więc sukces modelu Pylon Topaz - podczas ostatniej warszawskiej wystawy Audio Show okazał się wywrzeć na zwiedzających (słuchających?) nie lada wrażenie, o czym można szeroko przeczytać w internetowych relacjach.

Dziś zacząłem testy Pylon Topaz Monitor. Jak widać na poniższych zdjęciach, kolumny stoją na szwedzkich podstawkach Solid Tech i w towarzystwie wysokich stojanów głośników Martin Logan ElectroMotion ESL oraz dużych Vienna Acoustics Mozart Grand. Owszem, Topazy są tu najmniejsze, ale zapewniają wielki dźwięk. Mają bowiem duże serce do grania...

PS. Niebawem opublikuję test przetwornika c/a Schiit Asgard, potem gramofonu Pro-Ject RPM 5.1 i phono-stage Pro-Ject Phono S, a następnie przedwzmacniacza gramofonowego Xindak LP-1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację