Polpak

wtorek, 30 sierpnia 2016

Przewody Ortofon Reference (głośnikowy i interkonekty RCA) - zapowiedź testu

Sierpień kończy się, trzeba więc powrócić do bardziej systematycznych recenzji i testów audio. A jest co opisywać! Wczoraj i dzisiaj gołębie pocztowe naniosły do Stereo i Kolorowo mnóstwo nowych sprzętów. Nie wiem kiedy to wszystko pozapowiadam. Na pewno wrzesień będzie bardzo bogaty pod względem obfitości testów. (Cały spis już niebawem, bo 1 września).

Wkładki Ortofon Quintet wraz z transformatorem Ortofon ST-7 wróciły już do ich polskiego dystrybutora - firmy Mediam z Krakowa. Zaś do mnie przyjechały kolejne przedmioty marki Ortofon. Tym razem to przewody audio. Tak, duński Ortofon to nie tylko uznany producent wkładek gramofonowych i rozmaitych winylowych akcesoriów. To także renomowany wytwórca kabli audio (zobacz TUTAJ), przy czym przewody są produkowane przez japoński oddział Ortofona, a nie duński.

Do mnie dojechały: przewód głośnikowy Ortofon Reference SPK-400 (zobacz TUTAJ) ze złączami typu banan (1x2 i 2x2) o długości 2 x 2,5 m, a także inerkonekty Ortofon Reference 7X7-705 RCA (zobacz TUTAJ) o długości 1 m.

Tak Mediam opisuje tytułowe przewody na swojej stronie:
"Ortofon Reference SPK-400 jest kablem  głośnikowym o bardzo dobrej rozdzielczości i zdolności reprodukcji najdrobniejszych detali muzycznych. Wyjątkowa dokładność i rozdzielczość dźwięku nie jest okupiona wyostrzeniem sybilantów i zbytnią natarczywością dźwięku. SPK 400 jest wykonany z  czterech rozdzielonych przewodów  z doskonałej  posrebrzanej beztlenowej miedzi o bardzo dużej czystości OFC, PCOCC i OFC.  Kabel ten jest zoptymalizowany zarówno dla bi-wiringu we wszystkich konfiguracjach jak i do łączenia normalnego zwiększając tym samym powierzchnię przewodnika. Każdy przewód jest wykonany z 125 rdzeni o różnych przekrojach. Wszystkie cztery przewody są otoczone wysokiej gęstości ekranem w celu wyeliminowania wszelkich zewnętrznych zakłóceń.

Ortofon Reference 7NX-705 RCA/XLR prezentuje dynamiczny dźwięk o wyjątkowej jakości i rozdzielczości tonalnej. Czerwony kolor jest jedyną rzeczą, która sprawia, że 7NX-705 jest widoczny w systemie. Dźwięk 7NX-705 jest neutralny i precyzyjny, z dokładnym i kontrolowanym  basem. Wokale są czyste, czytelne i perfekcyjnie umiejscowione w przestrzeni. Przy produkcji jego  używa się  tej samej technologii jak we wzorcowym interkonekcie Ortofona, 7NX-X1. Kabel  7NX-705 będąc arcydziełem, wykonany został z miedzi o czystości 7N (99,99999 %) i 4 przewodów OFC. Posiada pozłacane złącza XLR lub rodowane terminale RCA. Zaciski te są tak zaprojektowane, aby nie stykały się ze sobą nawet w ciasnej przestrzeni z tyłu wzmacniacza."

Wartym podkreślenia jest fakt, iż przewody Ortofon nie kosztują majątku. Głośnikowe Reference SPK-400 to koszt 2 900 PLN, a interkonekty Reference 7X7-705 RCA to 2 400 PLN, co w audio jest ceną dość umiarkowaną.

Zapraszam do lektury testu kabli Ortofon we wrześniu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację