Polpak

wtorek, 23 maja 2017

Kolumny głośnikowe Impuls Audio Lagune - zapowiedź testu

Jakieś dwa lata temu opisywałem na blogu kolumny podstawkowe Impuls Audio Alize (czytaj test TUTAJ). Głośniki te szybko zdobyły dużą popularność w Polsce. Dlaczego? Ponieważ były perfekcyjnie wykonane, oparte były na renomowanych przetwornikach, biły więc zachodnią konkurencję na głowę. I to zarówno konstrukcją, jak i brzmieniem. Niestety, w międzyczasie tajwański producent Tang Bang zakończył produkcję przetworników Tang Band W5-1367B, które to stanowiły podstawę Alize. Obecnie w Impuls Audo trwają prace nad opracowaniem następcy Alize, czyli modelu Calima.

Przechodząc do tematu zapowiedzi. Kilka tygodni temu, jeden z właścicieli Impuls Audio zatelefonował do mnie z propozycją testu nowego modelu podłogowego o nazwie Lagune (zobacz TUTAJ). Moja reakcja była oczywista – „Proszę natychmiast dostarczyć kolumny do odsłuchów!”. To „natychmiast” z pewnych względów przedłużyło się do kilkunastu dni, ale dziś ostatecznie kolumny do mnie dotarły. Prezentują się pierwszorzędnie.

Dla porządku rzeczy przypomnę parę najważniejszych informacji o Impuls Audio (zobacz TUTAJ). To polskie przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem kolumn. Mieści się w Poznaniu, istnieje od dobrych kilku lat i ciągle rozwija się, poszerza ofertę. Impuls Audio tworzą dwaj panowie: Sławek, absolwent Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Jarek, absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej, jak przedstawiają się na firmowej stronie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację