Polpak

sobota, 27 maja 2017

Wzmacniacz lampowy Audion Silver Night 20th Anniv. 300B - zapowiedź testu

Zgodnie z majowymi zapowiedziami, z krakowskiego Mediamu, wreszcie dotarł do mnie lampowy wzmacniacz zintegrowany Audion Silver Night 20th Anniversary 300B (zobacz TUTAJ oraz TUTAJ) oparty oczywiście o dwie lampy elektronowe 300B (tu słowackiej produkcji firmy JJ Electronic - zobacz TUTAJ). To wzmacniacz o nominalnej mocy 2 x 7 Wat, czyli pozornie niewielkiej, ale "lampowej " mocy nie można bezpośrednio przekładać lub porównywać z "tranzystorową", bo to nie to samo. Tym bardziej że tytułowa integra charakteryzuje się konsumpcją prądu wynoszącą aż 152 Wat (!). Oczywiście, nie muszę dodawać, że Audion to firma na wskroś brytyjska, choć miejsce produkcji znajduje się w ...zachodniej Francji niedaleko miasteczka La Génétouze (Kraj Loary). Niedawno opisywałem inny produkt marki Audion, a mianowicie przedwzmacniacz gramofonowy Premier Moving Magnet Phono Stage (czytaj test TUTAJ).

Jak można przeczytać na firmowej stronie: "Wzmacniacz zintegrowany Audion Silver Night 20th Anniversary 300B Hard Wired stereo to końcówka mocy pośredniej częstotliwości, w której użyto dobrze znanych lamp 300B. Wzmacniacze te są wykonane ręcznie, ze sztywnymi połączeniami punkt po punkcie (Air Wired©) i - jeśli tylko to możliwe - w ich produkcji unika się chińskich podzespołów. Ten zintegrowany, stereofoniczny wzmacniacz triodowy ma zerowe sprzężenie zwrotne. Cała obudowa i osłona transformatora jest wykonana z czarnego aluminium malowanego proszkowo. Górna płyta oraz firmowa tabliczka są ze stali nierdzewnej wypolerowanej na wysoki połysk.

Seria wzmacniaczy Silver Night to najlepsze produkty Audion, które zdobyły najwięcej nagród, m.in prestiżowy tytuł wzmacniacza roku 2010 w Japonii. SN 300B Hard Wired był wzmacniaczem, który otrzymał pierwszą recenzję od Sama Tellinga, dzięki czemu marka Audion mogła zaistnieć w muzycznym świecie".

Do Audion Silver Night 300B (2 x 7 Wat) podłączyłem kolumny Living Voice Auditorium R3 o wysokiej efektywności 94 dB, ale potem przyłączę także kolumny Impuls Audio Lagune o niższej skuteczności 86 dB. Przewody głośnikowe to litewskie Perkune Audiophile Cables. Użyłem także kondycjoner masy QAR S-15 przyłączony do wyjścia RCA pętli magnetofonowej wzmacniacza. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni. Na zewnątrz kolumny Living Voice Auditorium R3; wewnątrz - Impuls Audio Lagune

Przy okazji zapowiem innego gościa - szwajcarski radioodbiornik Revox B 261 z 1983 roku, który będę opisywać na początku czerwca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację