Polpak

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Kolumny podstawkowe Wigg Art Elodie - zapowiedź testu

Wigg Art Elodie (zdjęcie ze strony producenta)


Niedawno bydgoski producent Wigg Art dostarczył mi parę swoich nowych kolumn podstawkowych o wdzięcznej nazwie Elodie. Przypomnę, że wcześniej testowałem już dwie pary kolumn podłogowych Wigg Art. Były to modele Enzo (czytaj test TUTAJ) oraz Arvil (czytaj test TUTAJ). Uważam kolumny Wigg Art za doskonały przykład solidnej roboty konstrukcyjnej oraz wybitnego wykonania (firma używa wyłącznie naturalne forniry) przy zachowaniu rozsądnych, polskich cen. Oczywiście, ich brzmienie również jest wyborne, o czym można było się przekonać między innymi na ubiegłorocznej wystawie Audio Video Show w Warszawie.

Tak producent opisuje swoje nowe modele: „Kolumna podstawkowa ELODIE kształtem odbiega od poprzednich konstrukcji WIGG ART. Przednie jak i górne ścianki są lekko pochylone. Jest to konstrukcja od podstaw zaprojektowana i wykonana w całości przez firmę WIGG ART. Kolumny wykończone są głównie okleinami naturalnymi w wypadku ELODIE jest to orzech amerykański. Sama konstrukcja, czyli obudowa ELODIE wykonana jest z cienkich warstw drewna  połączonych z utwardzanym MDF-em. Drewno z MDF-em klejone są przemiennie. Taka technologie pozwoliła na jeszcze większe zredukowanie rezonansów samej obudowy. Bas-reflex został wykonany z polerowanego aluminium w tylnej części obudowy.

W kolumnie ELODIE zastosowane zostały głośniki dwóch firm: Seas i SB Acoustics.  Głośnik wysokotonowy to Seas z serii Excel  26 mm tekstylna kopułka wykonana z Sonomex-u. Front głośnika wysokotonowego wykonany jest z odlewanego aluminium o grubości  6 mm. Głośnik niskośredniotonowy to SB Acoustics  17 cm stożek z membraną z modyfikowanej celulozy. W zwrotnicy wykorzystano wysokiej jakości cewki Jantzen Audio. Zastosowano tylko i wyłącznie kondensatory polipropylenowe firmy Clarity Cap.

Również stand do kolumny podstawkowej ELODIE został specjalnie zaprojektowany aby był uzupełnieniem pod względem  estetycznym jak również brzmieniowym. Sam rdzeń standu został wykonany w takiej samej technologii jak obudowa kolumny czyli klejone na przemiennie - cienkie warstwy drewna z utwardzanym MDF-em. Część standu polakierowana jest elastycznym lakierem w kolorze czarnym pozostała część wykończona jest w kolorze kolumny. Standy wyposażone zostały również w kolce z podstawkami zabezpieczającymi".

Dane techniczne
- typ 2-drożna podstawkowa, bass-reflex
- impedancja 8 Ohm
- moc wzmacniacza min. 25 W
- pasmo przenoszenia 48 - 25 000 Hz
- częstotliwość podziału 2 600 Hz
- efektywność 87 db/2,8 V
- masa jednej sztuki 9 kg
- wymiary 20 x 36 x 35 cm (szer.x gł.x wys.)
- terminale głośnikowe przystosowane są do podłączeń widełkowych, bananowych, samych kabli
- cena detaliczna  za parę kolumn: 12 500 PLN
- cena detaliczna za parę standów: 2 500 PLN

2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację