Polpak

środa, 30 sierpnia 2017

Słuchawki Encore RockMaster Live - zapowiedź testu

Dziś zapowiedź testu nowych słuchawek o dźwięcznej nazwie Encore RockMaster Live. Nazwa wskazuje, że ma się do czynienia ze słuchawkami o dość wysokich aspiracjach, bo są takie określenia jak "Rock", "Master" i "Live". Tymczasem słuchawki te kosztują w Polsce około 100 PLN (słownie - sto złotych). Nie, proszę nie odchodzić od monitora, nie zamykać klapy laptopa, ani opuszczać niniejszej strony, bo są to naprawdę ciekawe nauszniki. Ale zacznę jeszcze inaczej. Opowiem pewną historię.

Była sobie kiedyś kalifornijska firma NuForce, założona w 2005 roku przez grupę zapaleńców audio hi-fi mających zamiar konstruować i wytwarzać nietypowe sprzęty audio oparte o własne rozwiązania i doświadczenia. NuForce mocno i głęboko weszło w rynek high-fidelity; wytwarzano tu bardzo interesujące wzmacniacze cyfrowe, pierwszorzędne DACi, wzmacniacze słuchawkowe, a nawet słuchawki. Niestety, rozmaite zawirowania rynkowe spowodowały, że NuForce stracił płynność finansową. W 2014 roku został przejęty przez Coretronic Corporation; od tego czasu tworzy przedsiębiorstwo Optoma NuForce (zobacz TUTAJ). Część ludzi z pierwotnego NuForce stworzyła swoje niezależne firmy. Pierwszą jest NuPrime Audio (zobacz TUTAJ), do której przeniesiono sporo patentów i know-how, a nawet urządzeń NuForce. Zaś druga firma, która wykiełkowała z dawnego NuForce to właśnie ...Encore Design Ltd. (zobacz TUTAJ). Jak można przeczytać na jej stronie: "Firma Encore Design Ltd. została założona przez tworców NuForce. Innowacyjny rdzeń przedsiębiorstwa utworzony jest przez rzeszę utalentowanych inżynierów w Stanach Zjednoczonych, Danii, na Tajwanie i Chinach. Poza swoim stałym zespołem projektowym Encore współpracuje z grupą starannie wyselekcjonowanych, wysokiej jakości producentów, którzy wprowadzają swoje produkty na rynek za pośrednictwem marki Encore i ogólnoświatowych kanałów dystrybucji. Zgodnie z naszym modelem współpracy handlowej partnerzy firmy Encore zachowują prawa własności intelektualnej do swoich produktów".

Obecnie Encore Design Ltd. ma w swojej ofercie parę przenośnych DACów, a także kilka par słuchawek. Dużym przebojem okazały się być wprowadzone na rynek w ubiegłym roku Encore RockMaster OE (zobacz TUTAJ). Zaś niedawno pojawił się model Encore RockMaster Live, czyli główni bohaterowie niniejszej zapowiedzi. Słuchawki przyjechały do mnie z warszawskiego salonu Audiomagic.pl (zobacz TUTAJ). Słucham już na nich od dobrych kilku dni. Proszę wierzyć lub nie, ale w swojej cenie to są "killerzy". Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.
1 komentarz:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację