Polpak

sobota, 26 sierpnia 2017

Asdomo - stojak do słuchawekZdjęcie ze strony Aliexpress.com

Dziś kilka słów o czymś nietypowym, ale bardzo przydatnym dla słuchawkowego audiofila. Chodzi mi o stojak do słuchawek. Kiedy ma się już upragnione słuchawki klasy hi-fi, trudno je trzymać byle gdzie - na biurku, czy w szufladzie, itp. Raz, że mogą się w taki sposób porysować i zakurzyć, ale także, dwa, uszkodzić przy jakiejś czynności niezwiązanej ze słuchaniem muzyki na nich. Spaść na podłogę, zostać uderzone, przewrócone, etc. Najlepiej słuchawki przechowywać na stojaku dla nich specjalnie adresowanym. Wówczas ryzyko przypadkowego uszkodzenia jest najmniejsze, a ich mechaniczna długowieczność wydłuża się do kwadratu. Słuchawki lubią być przechowywane w taki sposób.

No dobrze, już napisałem że porządne słuchawki powinny być przechowywane na solidnym stojaku. Ale skąd najlepiej go wziąć? Wybór takowych jest dość szeroki i bogaty we wzory oraz konstrukcje. Tanie kosztują już od około 50 PLN, lecz wykonane są najczęściej z lichego akrylu lub tzw. pleksi. Te droższe za około 100 PLN to zwykłe stojaki z drewnianym kołkiem albo z lepszego tworzywa sztucznego. Dopiero te całe drewniane, wyoblone w kształcie pałąka słuchawek, w stu procentach spełniają swoją nadrzędną rolę. Lecz jednocześnie są drogie lub bardzo drogie. Ich cena oscyluje pomiędzy 300 - 500 PLN, a nierzadko zbliża się do 1 000 PLN. Remedium na taki stan rzeczy może być zakup stojaka bezpośrednio w Chinach, które i tak wytwarzają dużą część światowych stojaków.

Historia przedstawia się następująco. Pod koniec lipca kupiłem na Aliexpress.com drewniany stojak gięty z litego drewna brzozy i sosny. Marka handlowa to Asdomo. Jego rozmiary wynoszą: 25,5 x 15 x 11 cm. Całość pokryta jest fornirem z orzecha. Stojak prezentuje się znakomicie, choć raczej nie luksusowo. Kosztował około 22 USD, co na złotówki (wraz z przesyłką) wyniosło równe 86 PLN. Czas oczekiwania na paczkę wyniósł trochę powyżej trzech tygodni. Przesyłka przychodzi do placówki Poczty Polskiej. Stojak jest bardzo bezpiecznie i solidnie zapakowany w materiałowy worek, karton i folię bąbelkową.

[Oczywiście, nie zachęcam nikogo do zakupów stojaka w Chinach, przedstawiam jedynie opcję dla ewentualnych zainteresowanych, bowiem Stereo i Kolorowo ma także jakąś racjonalną misję popularyzacyjną do wykonania i przeprowadzenia].

Cena stojaka Asdomo (w dniu publikacji) - 86 PLN.


Przesyłka prosto z Chin

Sposób pakowania jest więcej niż perfekcyjny i bezpieczny

Paczka zapakowana w materiałowy worek


Wygięta sklejka brzozowo-sosnowa


Od spodu przyklejone są cztery filcowe podstawki izolujące od podłoża
Słuchawki Fostex TH-610 osadzone na stojaku


Słuchawki Final Audio Design Pandora Hope VI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację