Polpak

sobota, 30 września 2017

1976: A Space Odyssey | Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir - płyta winylowa

(zdjęcie z mat. prasowych)

Niestety, Zbigniew Wodecki niedawno zmarł w wieku 67 lat. Ale pozostawił po sobie wiele ciekawych płyt, wspaniałych kompozycji, doskonałych piosenek. Jedną z najciekawszych pozycji w Jego dyskografii był album z 2015 roku zatytułowany dość niezwykle bo "1976: A Space Odyssey | Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir". Płyta ta niedawno została wznowiona na winylu - reedycja ukazała się 30 czerwca br.

Historia i pomysł na płytę były proste. Artyści Mitch&Mitch zachwycili się twórczością Artysty, zaprosili go na jeden wspólny koncert w 2012 roku, który okazał się być sukcesem. Następnie namówili do całego koncertu, a w zasadzie na wspólne odegranie archiwalnej płyty Mistrza z 1976 roku zatytułowanej po prostu "Zbigniew Wodecki". Koncert, który znalazł się na płycie "1976: A Space Oddyssey", odbył się 30 kwietnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z zastosowaniem bardzo zaawansowanego sprzętu nagrywającego. Składa się na niego 13 utworów zaaranżowanych na 43-osobową orkiestrę (Polska Orkiestra Radiowa), utrzymanych w stylistyce bossanovy, samby i rumby. Album okazał się być sporym sukcesem, szybko uzyskał status platynowej płyty, zaś kilka piosenek wspięło się na szczyty listy przebojów PR3. Otrzymał też dwa "Fryderyki 2016": za najlepszy album popowy i za najlepszą piosenkę "Rzuć to wszytko co złe".

Edycja winylowa wydana została przez Lado ABC w kooperacji z Agora SA. Uwagę zwraca wysoka jakość poligrafii, grafiki, jak i stylistyka okładek utrzymanych w manierze lat 70-tych XX wieku. W dwóch kopertach antystatycznych (!) znajdują się dwie płyty winylowe 180 gram. I teraz najważniejsze. Jakość dźwięku jest fantastyczna! To realizacja stricte audiofilska. Jedno z najlepszych nagrań koncertowych jakie słyszałem. Kapitalne natężenie i masa dźwięku, super przestrzeń, wyborna detaliczność. Zresztą to nie przypadek. Niedawno miałem przyjemność uczestniczyć w realizacji i rejestracji nowego projektu Mitch&Mitch zatytułowanego "Nowe brzmienie jazzu i piosenki" (zobacz TUTAJ) w Filharmonii Szczecińskiej. Olbrzymia orkiestra i chór, a realizacja dźwiękowa na najwyższym poziomie.

Opisywany winyl pochodzi z salonu hi-fi Vinyl Goldmine z Bielska-Białej.

Lista utworów
1. Opowiadaj mi tak
2. Rzuć to wszystko co złe
3. Pieśń ciszy
4. Wieczór już
5. Ballada o Jasiu i Małgosi
6. Panny mego dziadka
7. Dziewczyna z konwaliami
8. Kochałem panią kilka chwil
9. Posłuchaj mnie spokojnie
10. Przedmieście
11. Odjechałaś tak daleko
12. Partyjka
13. Minha Teimosia, Uma Arma Pra Te Conquistar
14. Panny mego dziadka
Lado ABC/Agora SA - 2017 r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację