Polpak

wtorek, 12 września 2017

Kolumny Definitive Technology BP9060 - zapowiedź testu

BP9060 (zdjęcie ze strony Definitive Technology)

Białostocki dystrybutor Rafko dopiero co dostarczył do mnie amerykańskie kolumny Definitive Technology BP9060 (zobacz TUTAJ). Nie są to zwykłe kolumny pasywne, ani nawet typowo aktywne. To kolumny hybrydowe - bipolarne pasywne z wbudowanym subwooferem aktywnym. Czyli grają "do przodu", do "tyłu", a także zieją prądowym basem. Nieczęsto taką głośnikową "chimerę" można spotkać, ale dla Definitive Technology to codzienność. Od lat firma specjalizuje się w produkcji kolumn bipolarnych dodatkowo wspieranych wewnętrznym aktywnym głośnikiem basowym. Model BP9060 to stosunkowo nowe konstrukcje, pojawiły się na rynku w okolicy połowy zeszłego roku. Nie ukrywam, że od razu mnie zaciekawiły, tym bardziej że kilka razy miałem już do czynienia z hybrydami kolumnowymi Definitive Technology (czytaj testy TUTAJ). Atomowe uderzenie wysokogatunkowego basu połączone ze świetną ogólną czytelnością muzyki wraz z hektarową przestrzenią.

Cechy BP9060
  • głośniki wysokotonowe: 2 x 1 cal (2 x 25.4mm) z kopułką wykonaną z czystego aluminium obrabianego cieplnie z ruchomą cewką i tłumieniem cieczą magnetyczną - jeden umieszczony z przodu obudowy, drugi z tyłu obudowy;
  • głośniki średniotonowe: 3 x 4.5 cala (3 x 114 mm) zbudowane w oparciu o opatentowaną technologię Balanced Dual Surround System (BDSS) II generacji oraz o technologię Linear Response Waveguide dla jak najlepszego odtwarzania mikrodetali i lepszego rozpraszania fal dźwiękowych w celu uzyskania w pełni trójwymiarowej sceny muzycznej z czego jeden z tyłu obudowy;
  • głośniki niskotonowe: subwoofer aktywny 10 cali (25.40 cm). Membrany pasywne: 2 membrany pasywne 10 cali (25.40 cm);
  • obudowa: niskodyfrakcyjna typu Slim Designer z MDF medite o grubości 1 cala (2.54 cm).
Definitive Technology podłączyłem do wzmacniacza hybrydowego Pathos Classic One MKIII, potem je przypnę do tranzystorowego Hegel Röst. Przewody połączeniowe to Perkune Audiophile Cables serii Elite. Oj, super to gra! Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni. 


Aluminiowa rama podstawy, kolce, ślizgacze, śruby i instrukcja - konfekcja typu bombonierka


Aluminiowa nakładka na górną część kolumny; pod nią znajdują się konektory dla ewentualnego nałożenia kolejnego elementu głośnika, czyli rozbudowyCzarna, gruba tkanina szczelnie okrywa kolumnę ze wszystkich czterech stron (przepraszam za tzw. łapkę na muchy w tle, ale trwa zmasowana napowietrzna inwazja komarów na Gdynię) 

Trudno BP9060 odmówić zarówno oryginalności, jak i urody


Definitive Technology w systemie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację