RMS

MIP

Polpak

sobota, 2 czerwca 2018

Kolumny podłogowe Pylon Ruby 25 - zapowiedź testu
W ubiegłą niedzielę otrzymałem mail od pana Mateusza Jujki, szefa jarocińskiego Pylon Audio, z pytaniem: "czy nie chciałbym zapoznać się z nowymi firmowymi głośnikami Pylon Ruby 25?" Moja odpowiedź była krótka: "tak, bardzo proszę natychmiast przysyłać kolumny!" W rezultacie owej konwersacji w środę, tuż przed Bożym Ciałem, Ruby 25 już stały u mnie w dużym pokoju i grały.

Pylon Ruby 25 (zobacz TUTAJ) to najnowsza firmowa konstrukcja. Pierwszy raz została zaprezentowana na monachijskiej wystawie High End kilkanaście dni temu. Kolumny zostały wyposażone w głośniki niskotonowe autorstwa Pylon Audio. Głośniki te noszą firmową nazwę Pylon Audio PSW17.8 EXA. Kosz jest aluminiowy, a membranę zawieszono na gumowym resorze. 17-centymetrowa membrana wytworzona jest z innowacyjnego japońskiego materiału Endumax (czytaj TUTAJ i TUTAJ) cechującego się super-wytrzymałością przy jednoczesnej bardzo małej masie własnej. Tworzywo to posiada optymalny balans pomiędzy tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane lub celulozę. Jak informuje producent, membrana wykonana z Endumaxu charakteryzuje się gładkim, rozdzielczym i klarownym brzmieniem, bez wyraźnie zaznaczonych rezonansów w bardzo szerokim paśmie przetwarzana. Pylon Audio jest jednym z pierwszych producentów na świecie, który wykorzystuje technologicznie Endumax w konstrukcjach głośnikowych. Z kolei górę pasma odtwarza jedwabna kopułka dodatkowo podkreślając analogowy charakter brzmienia głośników niskotonowych.

Co istotne, Ruby 25 dostępne są w bardzo szerokiej kolorystyce wykończeń. Okleina to naturalny dąb uszlachetniony metodą ręcznego wcierania olejowosku. Nabywca do dyspozycji ma aż 11 dekorów. Nieźle. Warto też dodać, że polska cena Ruby 25 będzie wynosić 4 999 PLN, czyli bardzo rozsądnie.

Jako że otrzymałem Pylon Ruby 25 prosto z linii produkcyjnej, muszę je przed zasadniczymi odsłuchami nieco powygrzewać. Producent rekomenduje około 100 godzin rozgrzewki. Na razie podłączyłem je do mojego hybrydowego wzmacniacza Haiku-Audio Bright MK4. Ruby 25 grają sobie non-stop odtwarzając sygnał pochodzący z tunera analogowego Sansui TU5900, który nastawiony jest na Trójkę. Na pewno będę przyłączać Ruby 25 do wzmacniacza lampowego Fezz Audio Alfa Lupi, a potem do tranzystorowego Monrio MC201. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

Dane techniczne
Impedancja: 4 Ohm
Pasmo przenoszenia: 38 Hz - 20 000 Hz
Moc nominalna: 100 W
Moc maksymalna: 150 W
Efektywność: 89 dB
Wymiary [W x H x D]: 192 x 1000 x 275 mm
Masa 18,5 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy: 2 x Pylon Audio PSW 17.8 EXS
Głośnik wysokotonowy: Pylon Audio PST-120.6
Kolce + podstawki: Tak
Maskownica: Tak, profilowana siatka
Gwarancja: 3 lata + 1 rok (rejestracja produktu)
Dostępne kolory: Okleina naturalna dąb, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację