Polpak

piątek, 20 lipca 2018

Wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-1000 - zapowiedź testu


Dziś, prosto z warszawskiego Polpaku, przyjechał do mnie bardzo ciekawy wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-1000 (zobacz TUTAJ). To konstrukcja oparta na lampach elektronowych KT88, 6SN7 i 12AX7 w triodowym trybie pracy, a więc konstrukcja ultra-klasyczna. Push-pull klasy A o mocy 2 x 60 Wat, czyli bardzo dużo jak na lampę. Co ciekawe, TTA-1000 wyposażony jest w pełnoprawny przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC. Póki co podłączyłem do wzmacniacza francuskie kolumny głośnikowe Triangle Genese Quartet o wysokiej skuteczności 92 dB. Super to gra! Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

* * *

Kilka słów od producenta. "TTA-1000 jest 60W / 8ohm zintegrowanym wzmacniaczem lampowym klasy high-end pracującym w czystej klasie A, wykorzystującym lampy KT88 w stopniu wyjściowym (ze stałym napięciem siatki) i sekcji przedwzmacniacza opartym na lampach 12AX7 oraz 6SN7 z inwerterem różnicowym w układzie parafazowym o sprzężeniu katodowym. TTA-1000 wykorzystuje audiofilskiej klasy kondensatory sprzęgające: Evox dla lamp wejściowych i Wima do połączenia lamp sterujących z wyjściem wzmacniacza, oraz kondensatory Rubycon w sekcji wzmocnienia.

Wzmacniacz zapewnia ciepłe, żywe brzmienie o wysokiej dynamice. Dźwięk jest liniowy i niemal całkowicie pozbawiony sprzężenia zwrotnego. Wysokiej jakości toroidalny transformator typu El zapewnia napięciową stabilizację i ciągłość oraz natychmiastowo dostępną energię na każdym poziomie głośności. Oba kanały wykorzystują niezależne przetwornice i układy filtrów w stopniu zasilania. Dźwięk jest naturalny i świeży z głęboką wielowymiarową sceną.

Audiofilskiej klasy potencjometr ALPS zapewnia minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe. Jest również gwarantem doskonałej precyzji ustawień poziomu głośności i ogranicza błędy między kanałami. Pozłacane terminale głośnikowe klasy high-end i pozłacane ceramiczne gniazda lamp zapewniają niemal bezstratną transmisję sygnału audio do głośników. Gniazda RCA typu high-end dla wejść analogowych są solidnie wykonane z maszynowo obrabianego mosiądzu i pozwalają obsługiwać 3 urządzenia stereo wliczając w to gramofon (wkładki MM i MC), abyś mógł się cieszyć swoją ulubioną muzyką również z płyt winylowych.

Wyjście przedwzmacniacza jest dedykowane jako opcjonalne poszerzenie systemu o dodatkowy wzmacniacz mocy, aktywny subwoofer i głośniki. Odłączany przewód zasilania pozwala na ulepszenie systemu przy zastosowaniu audiofilskiego kabla zasilania w dowolnym momencie. Wzmacniacz TTA-1000 nie tylko brzmi świetnie, ale również wygląda wspaniale. Przednie i boczne ścianki obudowy są wykonane z grubego 6 mm aluminium. Dekoracyjne płyty obudowy są wykończone w modnym kolorze szarego metalu armatniego".














Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację