Polpak

poniedziałek, 2 lipca 2018

Odtwarzacz CD/SACD Pioneer PD-70AE - zapowiedź testuTrzy zdjęcia ze strony Pioneer Polska

Już jest! Wreszcie otrzymałem dawno zapowiadany nowy japoński odtwarzacz CD/SACD Pioneer PD-70AE (zobacz TUTAJ). Miałem go otrzymać do testów jeszcze w styczniu, ale jak wyjaśnił mi polski dystrybutor DSV Sp. z o.o. z Gdyni, fuzja Onkyo z Pioneer i związana z tym przeprowadzka europejskiej centrali z Holandii do Niemiec, spowodowała nieoczekiwane problemy logistyczne. Inna sprawa, że Pioneer PD-70AE odniósł spory sukces i lokalni dystrybutorzy pozamawiali takie ilości odtwarzaczy, że fabryki Pioneera nie nadążają z bieżącą produkcją. Czasami można stać się ofiarą własnego sukcesu, ale teraz wydaje się, że PD-70AE będzie już na bieżąco dostępny w salonach audio.

Dlaczego Pioneer PD-70AE stał się towarem deficytowym? O fuzji Onkyo i Pioneer i związanymi z tym problemami logistycznymi już napisałem. Rynek "wyssał" odtwarzacze PD-70AE albowiem wydaje się, że właśnie na taki produkt od dawna czekał. Na referencyjny odtwarzacz CD/SACD z funkcją DAC, o pełnej symetrycznej budowie, kapitalnych podzespołach wewnętrznych (w tym dual mono DAC ESS9026PRO), z aluminiowym blokiem napędu, oddzielnym zasilaniem sekcji cyfrowych i analogowych, etc. A to wszystko w wielce konkurencyjnej cenie około 11 000 PLN!

* * *

Cytuję za DSV Sp. z o.o. "W przypadku PD-70AE zespół inżynierów Pioneer niczego nie pozostawił przypadkowi, lecz konsekwentnie realizował tylko jeden cel: optymalne odtwarzanie stereo z płyt CD i SACD. Tę konsekwencję wyczuwa się już przy pierwszym kontakcie z odtwarzaczem, który waży całe 18 kg i mieści płyty w szufladzie z masywnego aluminium. Konstrukcja obudowy z podwójnym dnem, trzema wewnętrznymi podzespołami i zamkniętym aluminiowym blokiem napędu tworzy perfekcyjny, wolny od drgań fundament dla mechaniki; oddzielne zasilacze dla cyfrowych i analogowych obszarów połączeń gwarantują niezwykle czyste napięcia zasilające. Od odczytu danych za pomocą własnego oprogramowania napędów Pioneer aż do mocnych wzmacniaczy wyjściowych, wszystkie obszary odpowiadają najnowszemu stanowi techniki i zostały starannie do siebie dopasowane podczas wielomiesięcznych sesji odsłuchowych w europejskich i japońskich zespołach. Jako przetwornik C/A służą dwa zastosowane w podwójnym trybie mono egzemplarze szlachetnego modelu ESS9026PRO, który jest uważany za jeden z najdokładniejszych, wykazujących najmniejsze zniekształcenia chipów DAC na rynku. Sekcja analogowa została zaprojektowana całkowicie symetrycznie i dostarcza sygnał muzyczny do wyboru poprzez symetryczne złącza XLR lub dołączane gniazda cinch, które dzięki masywnej konstrukcji zapewniają pewne mocowanie również ciężkich kabli. Dla kolejnych źródeł cyfrowych (np. odbiornika telewizji satelitarnej lub streamera) dostępne jest jedno optyczne i jedno koncentryczne wejście cyfrowe – w ten sposób ze znakomitego przetwarzania C/A modelu PD-70AE może korzystać jeszcze więcej źródeł muzyki.

Oprócz funkcji odtwarzacza SACD/CD, model PD-70AE pełni również funkcję przetwornika C/A dostarczając znakomitej jakości dźwięk. Starannie zaprojektowana jakość wykorzystuje pełen potencjał wysokowydajnego ESS DAC, pozwalając cieszyć się solidnym dźwiękiem pełnym bogatych szczegółów z podłączonych komponentów.

Obwody cyfrowe i analogowe mają oddzielnie dyskretne zasilanie. Model PD-70AE został zaprojektowany z najkrótszym i najbardziej optymalnym stopniem zasilania oraz ze ścieżką sygnału audio, zapewniając czystą i bogatą reprodukcję dźwięku.

Napęd CD jest umieszczony w ekranowanej obudowie z pokrywą mechanizmu typu plaster miodu i powłoką lakierniczą zapobiegającą drganiom. Podstawa napędu jest solidnie przymocowana przez aluminiową ramę i umieszczona na pływającej konstrukcji z zastosowaniem amortyzującego materiału w formie masy. To pomaga zminimalizować drgania w obrębie i na zewnątrz napędu.

Od konwersji C/A do wyjścia sygnału, cały proces analogowy został skonstruowany z całkowicie zbalansowanym obwodem z niezależnym lewym i prawym kanałem. To umożliwia uzyskanie wysokiej jakości transmisji audio poprzez obcięcie zakłóceń w formie szumów. Po podłączeniu do wzmacniacza ze zbalansowanym wyjściem można zminimalizować impedancję na transmisji, co poprawia separację kanału. Dostępna jest również funkcja włączania/wyłączania dla wyjścia RCA, oferując wysoki współczynnik sygnału do szumu oraz wysoką separację dla wyjścia XLR.

Specjalny kondensator elektrolityczny dla wysokiej jakości sygnału audio został wybrany na drodze powtarzających się prób odsłuchu dźwięku z płyt SACD i CD. Kondensator wydobywa to, co najlepsze z płyt audio, pozwalając cieszyć się stabilną jakością mocnego i dynamicznego dźwięku.

PD-70AE wykorzystuje sztywną dolną podstawę, wysokiej jakości technologię dźwięku firmy Pioneer dla komponentów 2-kanałowych, których zadaniem jest eliminowanie zewnętrznych drgań, zapewniając stabilną reprodukcję basów". Koniec cytatu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację