Polpak

sobota, 14 stycznia 2023

Limetree NETWORK II by Lindemann, odtwarzacz sieciowy z DAC - zapowiedź testu
 


Lindemann to znane niemieckie nazwisko. Przy czym nosi je nie tylko słynny Till Lindemann z zespołu Rammstain, ale także Norbert Lindemann - założyciel i główny konstruktor firmy Lindemann Audiotechnik GmbH (zobacz TUTAJ). Firma została założona równo 30. lat temu; mieści się w Wörthsee, tuż pod Monachium. Początkowo znana była głównie z referencyjnych odtwarzaczy płyt kompaktowych, ale 10. lat temu zaczęto konstruować także odtwarzacze strumieniowe i opracowywać własne platformy strumieniujące (aplikacje).
 
Lindemann już w 2016 roku zaoferował w źródłach cyfrowych resampling w czasie rzeczywistym każdego sygnału cyfrowego do postaci 1-bitowego DSD (Direct Stream Digital). W taki sposób dostarczany do wysokiej klasy konwerterów sygnał może pominąć negatywnie oddziałujące na brzmienie filtry cyfrowe, co zapewnia zupełnie nowy poziom jakościowy hifi. Dodatkowo w konstruowanych urządzeniach sygnał cyfrowy jest ponownie taktowany przy użyciu zegarów o najwyższej precyzji, co prowadzi do praktycznie całkowitej eliminacji zniekształceń typu jitter. A to z kolei przekłada się na plastyczne i pozbawione jakichkolwiek oznak „cyfrowości” brzmienie.

W aktualnej ofercie Lindemann Audiotechnik GmbH można znaleźć dwie serie produktów: referencyjną Musicbook oraz konsumencką Limetree. Seria Limeree obejmuje cztery urządzenia: przedwzmacniacz gramofonowy Phono II, USB-DAC, streamer (most sieciowy) Bridge II oraz streamer z DAC i wzmacniaczem słuchawkowym Network II. Ten ostatni właśnie odebrałem na testy...

Jak podaje producent, Limetree NETWORK II (zobacz TUTAJ i TUTAJ) to wysokiej klasy odtwarzacz sieciowy posiadający wbudowany przetwornik DAC ES 9038 Sabre (384 kHz/32 bity i DSD 256), analogową regulację głośności oraz wzmacniacz słuchawkowy. Odtwarzacz obsługuje m.in. Tidal. Tidal Connect, Spotify Connect, Roon Ready, Qubuz i HiResAudio. Doskonałe brzmienie zapewnia nie tylko nowoczesny układ przetwornika ESS Sabre ES 9038, świetne zasilanie, ale także retaktowanie sygnału za pomocą zegara Femto. 

Innymi słowy, Limetree NETWORK II to zaawansowany streamer z wyjściami liniowymi, które posiadają w pełni analogową regulację głośności. A na dodatek zintegrowano też bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy. Odtwarzaniem można oczywiście sterować nie tylko z dołączonego pilota, ale także korzystając z oryginalnej firmowej aplikacji Lindemann. Całości obrazu dopełnia specjalistyczny zasilacz "klasy medycznej", który zapewnia szczególnie dobrą izolację od zakłóceń linii pądowych. Dzięki dopracowanym filtrom pokładowym i specjalnym regulatorom napięcia udało się zrealizować wyjątkowo cichy zasilacz o tętnieniach napięcia poniżej 10 µV.


Opakowanie

Instrukcja obsługi

W pudle

Akcesoria

Pilot zdalnego sterowania obsługuje całkiem sporo funkcji streamera
Pełen minimalizm - jeden przełącznik, trzy diody i wyjście słuchawkowe 3,5 mm


Estetyczna obudowa z grawerunkiem liścia lipy

Porównanie z Silent Angel Bremen B1T

Podłączam słuchawki SIVGA SV023

Tył urządzenia

Aplikacja Lindemann - spory wybór opcji streamingu; ustawianie filtrów DAC-a

Odtwarzanie muzyki z Tidal

Aplikacja Lindemann na iPad Air 4; działa też w pozycji horyzontalnej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację