Polpak

czwartek, 19 stycznia 2023

Taga Harmony DA-400, DAC PCM / DSD / MQA - zapowiedź testu
Nieco ponad pół roku temu opisywałem na blogu nowy streamer polskiej marki Taga Harmony - był to model Taga Harmony TWA-10B (czytaj recenzję TUTAJ). Ten niedrogi streamer (745 PLN) obsługuje m.in. Spotify connect, Tidal connect, Deezer, Napster oraz Qobuz, czyli najpopularniejsze serwisy muzyczne. Ponadto strumieniuje radio internetowe iHeartRadio czy TuneIn, łączy się z Internetem przewodowo via LAN lub bezprzewodowo przez WiFi, jest odbiornikiem Bluetooth® 5.1 16 bit / 44,1 kHz. Ma zainstalowaną niezłą kość przetwornika cyfrowo-analogowego ESS SABRE Premier Stereo ES9023 z architekturą Hyperstream™ i Time Domain Jitter Eliminator. Całkiem nieźle, jak na urządzenie wycenione znacznie poniżej 1 000 PLN...

Okazuje się, że Taga Harmony przez ostatnie pół roku nie zasypiała gruszek w popiele, a mocno poszła do przodu. Niedawno zaprezentowano DAC Taga Harmony DA-400 (zobacz TUTAJ) opracowany w identycznej kompaktowej obudowie jak wspomniany wcześniej streamer; przetwornik ten został zaproponowany w równie rewolucyjnej cenie wynoszącej 899 PLN. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby obudowa tego DAC-a nie skrywała bardzo zaawansowanych podzespołów elektronicznych. Otóż wewnątrz zamontowano m.in. układ ESS SABRE ES9038Q2M Reference DAC z architekturą Hyperstream™ II i Time Domain Jitter Eliminator. Z kolei silnik cyfrowy oparto na ultra-wydajnym 32-bitowym 16-rdzeniowym mikrokontrolerze XMOS. DAC ten zapewnia efektywne wsparcie cyfrowych plików audio aż do 32 bit/768 kHz i DSD512, ale także i dla formatu MQA. Tego często nie potrafią robić nawet bardzo drogie przetworniki cyfrowo-analogowe.

* * *

• Wsparcie cyfrowych plików audio do 32 bit/768 kHz lub do DSD512 dla odtwarzania muzyki zapisanej na komputerach, odtwarzaczach CD, smartfonach i innych urządzeniach do przechowywania plików.
• Wsparcie MQA (Master Quality Authenticated) dla zapewnienia studyjnej jakości dźwięku.
• Najwyższej jakości dźwięk, wykorzystujący uznany układ ESS SABRE ES9038Q2M Reference DAC z architekturą Hyperstream™ II i Time Domain Jitter Eliminator.
• Silnik cyfrowy oparty na ultra-wydajnym 32-bitowym 16-rdzeniowym mikrokontrolerze XMOS.
• Obsługa szerokiej gamy formatów, w tym bezstratnego FLAC i ALAC o wysokiej rozdzielczości oraz nieskompresowanego WAV dla uzyskania najbardziej naturalnego i szczegółowego dźwięku.
• Wyjścia: cyfrowe optyczne oraz analogowe wyjście liniowe z pozłacanymi i solidnymi gniazdami RCA z obrabianego maszynowo mosiądzu zapewniają najlepszy transfer sygnału.
• Wejścia: USB, cyfrowe optyczne oraz cyfrowe koaksjalne z pozłacanym i solidnym gniazdem RCA z obrabianego maszynowo mosiądzu zapewniają najlepszy transfer sygnału.
• Krystalicznie wyraźny wyświetlacz OLED pokazujący informacje o przetwarzanym sygnale.
• Kompaktowy rozmiar i elegancka konstrukcja wykorzystująca aluminiową obudowę pasującą do każdego urządzenia.


Pudełko z DAC-iem

Dokumenty


Akcesoria

Zasilacz

Zaraz po wyjęciu z opakowania

Aluminiowa obudowa, ascetyczny design


Na próbne odsłuchy nieśmiało podłączam iPad Air 4 z Tidal MQA - DAC od razu odczytuje ten format!

Wzmacniacz słuchawkowy Rupert Neve Designs RNHP


Do zestawu iPad / DAC / wzmacniacz podpinam słuchawki Fostex TH610 - super to razem gra!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację