Polpak

niedziela, 1 stycznia 2023

Plan recenzji - styczeń 2023 r.

Tak prezentuje się główny system Stereo i Kolorowo w dniu 1 stycznia '23

 

Rok 2022 przemknął szybko niczym strzała... I bardzo dobrze, że wreszcie minął, bo nie był to korzystny rok dla świata i dla człowieka. Mam nadzieję, że 2023 rok będzie choć trochę lepszy. Czego serdecznie życzę zarówno Czytelnikowi, jak i sobie.

Plan recenzji na styczeń '23 jest dość okrojony, albowiem załoga Stereo i Kolorowo w drugiej połowie miesiąca planuje dwutygodniowe wakacje w dalekich krajach.

1. Właśnie kończę testy transportera sieciowego Silent Angel Bremen B1T (czytaj zapowiedź testu TUTAJ). Zbudowany na 2-rdzeniowym procesorze ARM Cortex-A7 1,2 GHz; odtwarza m.in. Tidal Connect, Qobuz, Spotify Connect, Amazon Music, Deezer, Napster, Tune-in radio i Sound Machine. To jest wyjątkowo uniwersalna "kostka" strumieniująca!


2. Już kilkukrotnie przekładałem test słuchawek Monoprice Monolith AMT (zobacz TUTAJ) z zainstalowanymi pełnozakresowymi przetwornikami typu AMT (Air Motion Transformer). Nie uczyniłem tego oczywiście z niechęci do tych słuchawek (bo je bardzo lubię!), a z prozaicznego braku czasu. Mam nadzieję to zaniedbanie szybko nadrobić na początku stycznia.

3. W połowie miesiąca chciałbym opublikować test dwóch wzmacniaczy cyfrowych wyposażonych w pokładowe streamery. Pierwszym z nich jest francuski Octavio AMP (zobacz zapowiedź TUTAJ) - to tzw. system "All-in-One", który do pracy potrzebuje jedynie przewodowego przyłączenia głośników. Octavio AMP samodzielnie strumieniuje dźwięk / muzykę (moduł Linkplay A98), jest wyposażony w wewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy (kość Burr-Brown PCM1798) oraz jest wzmacniaczem zintegrowanym klasy D (Texas Instruments TPA3250).
4. Drugim planowanym wzmacniaczem z wbudowanym streamerem jest NuPrime Omnia A200 (zobacz TUTAJ). Wykorzystuje kompaktowe, acz wydajne końcówki mocy NuPrime pracujące w klasie D, na wyjściach stereo wytwarza maksymalną moc aż 2 x 250 W (przy obciążeniu 4 Ohm). Dzięki zintegrowanej konstrukcji sprzężenia zwrotnego i korekcji błędów, osiąga wyjątkowo niski poziom zakłóceń i zniekształceń.5. Niecałe dwa tygodnie temu dotarł do mnie referencyjny zestaw produkcji japońskiej - to Esoteric N-05XD oraz Esoteric S-05 (zobacz TUTAJ), czyli przedwzmacniacz liniowy, wzmacniacz słuchawkowy, streamer i DAC oraz końcówka mocy klasy A (mono i stereo). Co prawda szeroka dostępność rozmaitych regulacji i ustawień owego systemu powoduje, że muszę temu systemowi poświęcać znacznie więcej czasu niż zazwyczaj to robię, ale w zamian poziom satysfakcji odsłuchowej osiąga bardzo wysokie pułapy...

6. Umawiając się z dystrybutorem DSV na wypożyczenie na testy japońskiego zestawu Esoteric N-05XD / Esoteric S-05 równolegle zadbałem o godne dlań głośniki. Kilka dni po dostawie Esotericów otrzymałem od dystrybutora DNA Audio premierowe francuskie Revival Audio Atalante 5 (zobacz TUTAJ). To duże monitory trójdrożne wyposażone w 28 mm tweeter z miękką kopułką, 75 mm głośnik średniotonowy oraz 12 calowy (tj. ponad 30 cm) głośnik niskotonowy. Zestaw Esoreric skomponowany z głośnikami Revival Audio tworzy wysoce komplementarny i synergiczny system bardzo wysokiej klasy high-fidelity.
Zapraszam do styczniowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację