Polpak

sobota, 1 kwietnia 2023

Plan recenzji - kwiecień 2023 r.

Tak prezentuje się główny system testowy Stereo i Kolorowo w dniu 1 kwietnia br.

 


W kwietniu '23 zaplanowałem następujące recenzje:

1. Właśnie kończę opis referencyjnej wkładki gramofonowej Ortofon Verismo (zapowiedź testu TUTAJ) typu Moving Coil. Melting). Obudowa wkładki wykonana jest z tytanu przy użyciu techniki SLM (Selective Laser Melting), która pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości materiału korpusu, tym samym umożliwiając uzyskanie wysokiego tłumienia wewnętrznego. MC Verismo wykorzystuje diament Replicant 100 firmy Ortofon szlifowany w ostrze Line Contact, które wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku - i które jest jak najbardziej zbliżone do rysika tnącego oryginalną matrycę.



2. Ku końcowi mają się już prace nad recenzją wzmacniacza lampowego Canor IA 1.10 (czytaj TUTAJ), który w całości jest konstrukcyjnie oparty o lampy elektronowe: dwie 12AT7 w układzie przedwzmacniacza (dla wzmocnienia napięcia) oraz cztery KT88 w sekcji wzmacniającej końcówek mocy. Jest jeszcze lampa 12AX7 skonfigurowana jako rozdzielacz fazy. Razem z Canor AI 1.10 na testy otrzymałem też interkonekty Atlas Integra dd Duo RCA (zobacz TUTAJ).




3. Niedawno odebrałem na testy francuski przedwzmacniacz gramofonowy Pier Audio MM/MC 8 SE (zobacz zapowiedź TUTAJ). Za jego brzmienie odpowiedzialne są trzy lampy NOS zaaplikowane w urządzeniu: jedna Tunsgram by Haltron 12AU7 (z roku 1965) oraz dwie wojskowe 6H2 EV (z roku 1970). Pier Audio MM/MC 8 SE jest przedwzmacniaczem gramofonowym adresowanym zarówno do gramofonów z wkładkami MM, jak i MC. W przypadku tych drugich dostępne są dwa wzmocnienia sygnału - HI oraz LOW.



4. Kanadyjskie Paradigm Founder 40B (zobacz zapowiedź TUTAJ) nie są zwykłymi kolumnami głośnikowymi. Każdą ich część, zarówno dużą i małą, producent potraktował tak, jakby była najważniejszym elementem całości. Każdy pojedynczy element został dokładnie zbadany, zaprojektowany, skonstruowany i przetestowany. Maksymalnie dopracowany i idealnie zbudowany. Efekt tych działań jest fascynujący - Founder 40B są wspaniałymi głośnikami podstawkowymi. To wyraźnie widać, czuć i słychać.





5. W marcu opisywałem gramofon Pro-Ject The Classic Evo wraz z zamontowaną fabrycznie wkładką MC Ortofon Quintet RED. The Classic Evo przyejchał do mnie razem z przedwzmacniaczem Pro-Ject Phono Box DS3 B (zobacz TUTAJ). Gramofon już opisałem, ale przedwzmacniacz jeszcze nie. Zrobię to w kwietniu.





6. W drugiej połowie marca otrzymałem na testy polskie monitory podłogowe Kultura Dźwięku Jazz One (zobacz TUTAJ). Jak podaje producent, Jazz One to monitor, który wyglądem nawiązuje do przeszłości, lecz jego brzmienie to przede wszystkim nowa technologia i doskonałe parametry. Typowa dla lat 70-tych stylistyka vintage łączy tradycję z nowoczesnością i oczarowuje od momentu pierwszego kontaktu z muzyką. Rozpoczynające się od 41 Hz pasmo przenoszenia osiąga w górnym zakresie 16 kHz, a zastosowany korektor impedancji sprawia, że kolumny przy efektywności 91 dB są doskonałym i bezpiecznym partnerem dla wydajnych prądowo wzmacniaczy lampowych. Jazz One bardzo mi przypadły do gustu - słucham na nich muzyki praktycznie codziennie.





7. Właśnie dotarł do mnie tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany Rega Aethos (zobacz TUTAJ). To stosunkowo nowa konstrukcja, albowiem Aethos pojawił się na rynku na początku roku 2020, czyli jakieś trzy lata temu. Zaś okres trzech lat, jak na dość konserwatywną brytyjską Regę, to naprawdę niewiele. Nowe modele produktów Rega są zazwyczaj wprowadzane w cyklu dziesięcioletnim, a nie trzyletnim bądź dwuletnim. Albo jeszcze krótszym. Rega Research Ltd. to nie piekarnia, a renomowane przedsiębiorstwo branży audio hifi.





8. Japoński TEAC NR-7CD (zobacz TUTAJ) jest flagową konstrukcją typu "all-in-one", która w jednej obudowie łączy wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz sieciowy oraz odtwarzacz CD. Model ten konstrukcją z serii TEAC Reference 7, stworzonej z myślą o najbardziej wymagających audiofilach. Zachowując klasyczne wzornictwo, z dwoma wskaźnikami poziomu wysterowania, NR-7CD wyposażony jest w wyrafinowane komponenty i udostępnia szereg nowoczesnych rozwiązań, np. łączność Bluetooth kompatybilną z LDAC i Qualcomm aptX, a także dwie kości DAC Verita AK4490.





Zapraszam do kwietniowej lektury bloga Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację