Polpak

wtorek, 5 grudnia 2023

Fezz Audio Titania EVO, wzmacniacz lampowy - zapowiedź testu
W zeszłym tygodniu otrzymałem na testy nowe głośniki Pylon Audio Diamond, czyli zmodernizowane Pylon Audio Diamond 28 mkII (czytaj TUTAJ). Jarociński Pylon Audio od wielu lat blisko współpracuje z inną polską firmą, a mianowicie z Fezz Audio z Kolonii Koplany k. Białegostoku. Pylon Audio jest producentem głośników (i obudów głośnikowych), zaś Fezz Audio przede wszystkim wzmacniaczy, więc ich oferty katalogowe wspaniale się uzupełniają i dopełniają, by nie napisać - zazębiają. Dlatego otrzymawszy na odsłuchy głośniki Diamond 28 mkII od razu poprosiłem Fezz Audio o wypożyczenie jakiegoś godnego dla nich wzmacniacza. Załoga Fezz Audio zarekomendowała model Titania EVO, czyli oparty na lampach elektronowych KT88. Wzmacniacz właśnie do mnie dotarł. I to w pięknym wykończeniu obudowy "Burning Red".

Żeby było jeszcze bardziej ciekawiej. Z przyjemnością zauważyłem, że nieomal 7. lat temu testowałem dla Stereo i Kolorowo poprzednią wersję wzmacniacza Fezz Audio Titania łącznie z wcześniejszą wersją głośników Pylon Audio Diamond 28! Proszę zajrzeć TUTAJ. Przypadek? Nie sądzę.

* * *

Nowe obudowy to nawiązanie do surowego charakteru wzmacniaczy sprzed liftingu. Pozostawiony został materiał, z którego były wykonane urządzenia - czyli gruba, dwumilimetrowa blacha. Dzięki niej wzmacniacze są niezwykle solidne.

Odzwierciedleniem podejścia trzymania się tradycji, ale w parze z rozwojem i nowoczesnością, było skonstruowanie stalowej obudowy przywodzącej na myśl pierwsze wzmacniacze, ale w bardzo minimalistyczny sposób. Pozostawione zostały tylko niezbędne elementy obudowy oraz ukryta większość wcześniej widocznych śrub, dzięki czemu urządzenia są oszczędne w swoim wyrazie.

Istotnym założeniem projektowym było zachowanie symetryczności - rozpoznawalnej i charakterystycznej dla produktów marki Fezz. Dlatego pokrętła do regulacji głośności i wyboru kanałów są symetrycznie rozmieszczone na froncie. Na środku pomiędzy pokrętłami umieszczone zostało nowe logo, a nazwa modelu, która była wcześniej umiejscowiona w rogu, została umieszczona na środku frontu.

To, co jest jedną z przyjemniejszych czynności w trakcie odsłuchu to patrzenie na żarzące się lampy. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na odsłuch bez kosza ochronnego zaprojektowany został nowy, który nie przysłania lamp.

Wszystkie wzmacniacze są matowe, a górna płyta, na której są osadzone lampy jest czarna. Dzięki temu wzmacniacz stał się tłem dla swoich lamp i nie odciąga od nich uwagi.

Gabaryty wzmacniaczy zostały ograniczone do trzech wielkości obudowy. Powstały dwie wielkości wzmacniaczy lampowych i dwie przedwzmacniaczy gramofonowych. Jedynie zewnętrzna obudowa występuje w kilku kolorach. Natomiast górna, tylna i dolna płyta, do których przymocowane są wszystkie podzespoły, są zawsze czarne. Klatki chroniące lampy również występują tylko w dwóch rozmiarach i w jednym - czarnym kolorze.

Specyfikacja techniczna:
Moc wyjściowa: 2 x 45 W
Typ układu: push-pull klasa AB1
Impedancja wyjściowa: 4 Ohm / 8 Ohm
Wejścia: 3 x RCA
Zniekształcenia THD: <0,2%
Pasmo przenoszenia: 18 Hz - 103 000 Hz (-3 dB)
Lampy: 4 x KT88 (Psvane HiFi Series) / 2 x 12AX7 (Electro Harmonix), autobias
Sposób ustawiania biasu: automatyczny
Pilot zdalnego sterowania: Nie (Opcja)
Pobór mocy: 225 W
Bezpiecznik: 3.15A T
Wymiary: 420 x 380 x 200 mm
Masa: 17,5 kg


Niezbyt duży karton

Bardzo solidny sposób pakowania

Lampy są zapakowane w klatce ochronnej

Akcesoria


Transformatory


Lampy w klatce ochronnej

Akryl jest zabezpieczony warstwą folii


Lampy KT88; w zestawie są też lampy 12AX7

Metalowa klatka ochronna na lampy oraz lampy KT88 w kartonikach


Wzmacniacz jeszcze przed montażem lamp


Doskonałe wykonanie, pierwszorzędny design!

Montuję lampy KT88

Gałka regulacji głośności


Niesamowity kolor "Burning Red"


Wszystkie lampy już zamontowane


Z tyłu urządzenia

Wzmacniacz postawiony na szafce audio Solid Tech

Gram na głośnikach Pylon Audio Diamond 28 mkII, źródło to gramofon BennyAudio Immersion II

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację