S

S

MA

MIP

Polpak

czwartek, 26 kwietnia 2012

Sklep muzyczny Fripp w Poznaniu

Sklep muzyczny Fripp w Poznaniu to namacalna ziemska postać internetowego sklepu Multikulti. Mieści się w tajemniczym zaułku tuż przy Starym Rynku. W salonie znajdują się całe ściany płyt - regały dosłownie napchane są od podłogi po sufit obfitą ilością albumów CD, winyli oraz DVD. Wybór płyt nieprawdopodobnie bogaty, chyba z 10 000 pozycji. A w tym wiele tytułów trudno dostępnych, z małych wytwórni, z dalekich krajów i różnych stron świata. Prawdziwe multi-kulti.

Multikulti Project to również organizator koncertów, a także własna wytwórnia płytowa z ciekawymi i oryginalnymi wykonawcami takimi jak: Wojtek Traczyk, Tomasz Licak Sextet, Hera oraz z szerzej znanymi - Leszek Kułakowski i Eddie Henderson, Ken Vandermark, Tymon Tymański czy Wojtek Mazolewski.

Co istotnie, w salonie panuje luźny klimat przyjacielskiej pogawędki o muzyce, jej odmianach i wykonawcach. Załoga dokładnie wie, o co zapytać klienta, co mu zaproponować. Sam po kilku chwilach rozmowy stałem z rozdziawioną gębą, słuchawkami na uszach i kilkoma płytami w rękach. Nabyłem 2. płyty z artystami z Mali: Tinariven oraz Samba Toure. A trzecia płyta była gratis! Otrzymałem składankę Stund Records - 2011r.

Jak widać na ostatnim zdjęciu poniżej, do odsłuchów używane są kultowe słuchawki Tonsil Sd-501 (sic!).

Polecam Szanownym Czytelnikom to wielce pozytywne miejsce na kuli ziemskiej.

Zapraszam na krótką fotograficzną wycieczkę po salonie Fripp.2 komentarze:

  1. Tak, Fripp to chyba najlepszy sklep płytowy w Polsce. Dawniej miał siedzibę na parterze Muzeum Instrumentów. To było wspaniałe miejsce. Akustyka była tak niezwykła, że Gale RM, brzmiały kosmicznie. Do dziś sklep ma własną politykę i chwała mu za to. A panowie za ladą wiedzą, co mówią i co mają. Genialne miejsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Robi wrażenie - trzeba się wybrać !!!

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...