Polpak

poniedziałek, 24 września 2012

Wzmacniacz Amplifikator G - testy trwają!

Z niekłamaną przyjemnością, zawiadamiam Szanownych Czytelników, iż aktualnie trwają testy wzmacniacza zintegrowanego Amplifikator G. Warto dodać, że specyficznego wzmacniacza, a dla mnie - wielce intrygującego. Drogi Czytelnik pewnie pomyślał: "ale dlaczego intrygującego, co w nim jest tak nietypowego?" Bo jest to urządzenie produkowane w Gdyni (czyli w moim mieście) w manufakturze Radicon, będącej w pewnym sensie spadkobiercą potencjału intelektualnego oraz technologicznego kultowej i legendarnej w Polsce firmy Radmor (TU i TUTAJ), która obecnie nie wytwarza już sprzętu audio, a systemy łączności na potrzeby cywilne i wojskowe (zresztą z wielkim powodzeniem). Dawny Radmor był natomiast producentem wielu urządzeń audio, które do dziś cieszą się sporym uznaniem i szacunkiem miłośników hi-fi. Nawiasem mówiąc, sam  dawno temu miałem piękny amplituner Radmor 5102-T...
Na pewno bezpośrednim "łącznikiem" tych dwóch przedsięwzięć (dawny Radmor i obecny Radicon) jest osoba pana Tomasza Burskiego, jednego z głównych inżynierów - konstruktorów sprzętu profesjonalnego (radiotelefony i radiostacje) w firmie Radmor, a od 21 lat równolegle właściciela Radicon - Amplifikator. Natomiast Radicon pierwotnie został założony z myślą o produkcji pewnych niszowych sprzętów radiokomunikacyjnych, z kolei projekt Amplifikator to owoc wieloletniej pasji i setek, a może i tysięcy godzin spędzonych przez pana Tomasza Burskiego w prywatnym laboratorium. Zaistniał także krótki epizod współpracy z Radmor, kiedy to ta firma zdecydowała się podjąć sprzedaży (dystrybucji) Amplifikatora 2000 pod marką własną, czyli Radmor.
Taka to historia, a jej szczegóły TUTAJ.

Ale wracając do bohatera testu - Amplifikatora G. Prezentuje się zacnie i elegancko. Już po pierwszych kilkudziesięciu minutach czaruje gęstym, substancjalnym dźwiękiem, o pięknej bogatej oraz nasyconej średnicy i wspaniałym balansie tonalnym. Fascynuje też mile okrągłymi, lecz i dosadnymi basami. Przekaz bardzo kojarzy mi się z takim typowym dla lamp elektronowych 300B, ale z jednoczesną szybkością i mocą tranzystora. A jak to będzie po kilku dniach odsłuchów? Na wynik testu zapraszam w prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Wzmacniacz został wypożyczony ze sklepu audio hi-fi Albatros w Gdyni.

Jak widać na jednym ze zdjęć poniżej, Amplifikator będzie testowany w towarzystwie:

1. brytyjskiego wzmacniacza Roksan Caspian M2 oraz
2. norweskiego Hegel H100.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację