Polpak

czwartek, 27 września 2012

Monitory Divine Acoustics Alya - zapowiedź testu

Od kliku dni wygrzewam najnowszy produkt polskiej manufaktury, choć z obco brzmiącą nazwą - Divine Acoustics. Ta nowość to monitory Divine Acoustics Alya, czyli mniejsza wersja kolumn Electra, które zresztą kilka miesięcy temu opisywałem TUTAJ i wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie - szczególnie w połączeniu ze wzmacniaczem lampowym. Zresztą model Alya najprawdopodobniej z lampą też polubi się, gdyż producent zaleca przyłączać go do wzmacniaczy o mocy od 3 do 60 Wat. Skuteczność monitorów to 87 dB.

Póki co, wygrzewam Alya postawiwszy je na komodzie, a przyłączone do wzmacniacza Dayens Ampino (test TU), zaś za źródło służy serwer muzyczny CocktailAudio X10 (test TU), z którego wyprowadzany jest sygnał cyfrowy kablem optycznym do zewnętrznego DACa Muse Audio Mini TDA1543 DAC (test TU). Natomiast ten ostatni podłączony jest interkonektem analogowym RCA do wzmacniacza.

Divine Acoustics Alya, jak widać na zdjęciach poniżej, są estetyczne - przypominają stylistyką produkty włoskie. Bardzo nietypowe są ich kształty, bo te są niezwykle płaskie i upodobniają się formą raczej do odgrody niż klasycznych skrzynek kolumn. Co istotne, monitory Alya są konstrukcją zamkniętą - nie ma tu wentylacji bass-refleksu.

Myślę, że mogę zaprosić Szanownych Czytelników do lektury testu kolumn Divine Acoustics Alya za około 10 - 14 dni.

Monitory Alya zostały wypożyczone z salonu audio Hi-Fi Ja i Ty w Gdańsku-Oliwie.

Kilka zdjęć:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację