RMS

MIP

Polpak

środa, 12 września 2012

Wzmacniacz lampowy Ming Da MC368-BSE - zapowiedź testu!

Dzień dobry,

Zawiadamiam Szanownych Czytelników, że odebrałem już wzmacniacz zintegrowany Ming Da MC368-BSE od polskiego dystrybutora tej marki - firmy TubeAudio.pl. Testy trwają.
Jednocześnie wyjaśniam, że początkowo miałem w planach opisać ten sprzęt dopiero w październiku, lecz w  związku z tym, że nie udało mi się (na razie) pozyskać od dystrybutora kolumn Swans, wziąłem na tapet Ming Da. Może to i dobrze, że kolejność się zmieniała, bo w ten sposób mam możliwość posłuchać bezpośrednio obok siebie wzmacniacze Ming Da i Roksan Caspian M2.

Jak widać na zdjęciach poniżej, MC368-BSE jest solidnej postury, rozmiarów, bo zajął cały górny blat stolika audio VAP, a w właściwie - ledwo tam się mieści. Nie jest też małej masy, bo waży nieomal 35 kg! Co zwraca uwagę, to nietypowy kształt zastosowanych lamp elektronowych KT90 oraz szczególnie 6NS7 - przypominają bryłą (formą) cebulę. Wzmacniacz może pracować w trybie triodowym lub ultralinearnym, zwanym też pentodowym (nie do końca słusznie). W pierwszym trybie Ming Da produkuje 2 x 40 Wat mocy, a w drugim - 2 x 75 Wat.

Ming Da MC368-BSE będę porównywał ze wzmacniaczami Roksan Caspian M2 oraz HegelH100.

Zapraszam wkrótce!

4 komentarze:

 1. no to nie mogę się doczekać :) I, jeśli to możliwe, prosiłbym o porównanie z Yaqin mc-100b
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry,

  Porównania z Yaqin MC-100B mogę dokonać jedynie z głowy, czyli z pamięci, bo rozstałem się z nim już jakieś 4. miesiące temu.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za odpowiedź... No właśnie tak zauważyłem, że już go nie ma :) Jeśli to nie sprawiłoby problemu... Chciałbym się dowiedzieć, że różnica jest duża, czy warto dopłacić do Migdy. A jeśli się da to może jakieś subtelne różnice... Byłoby to na prawdę pomocne, dla kogoś tak zielonego jak ja :) Z góry dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Postaram się porównać.

  Ewentualnie można do mnie pisać na adres: ludwik.hegel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację