MIP Sp. z o.o.

Polpak

wtorek, 10 września 2013

Wzmacniacz lampowy Egg-Shell Prestige 9WST przybył na test

Niniejszym informuję, że od wczoraj słucham na wzmacniaczu lampowym o enigmatycznej nazwie Egg-Schell Prestige 9WST (ang. Egg Shell Prestige - pol. Prestiżowa Skorupka od Jajka). Za tym określeniem kryje się firma Encore7 - mieści się w Bielsku-Białej, a za jej istnienie odpowiedzialni są bracia Grabowscy: Andrzej - wielki pasjonat i znawca technologii lampowej oraz Krzysztof - menadżer marki.

Obecnie Encore7 ma w ofercie dwa główne wzmacniacze lampowe przeznaczone dla audio - są to modele Egg-Shell Prestige 9WST oraz Egg-Shell Prestige 15WS. Oprócz tego, pan Grabowski konstruuje również sprzęty dla muzyków: lampowe wzmacniacze rackowe, preampy mikrofonowe i inne urządzenia profesjonalne oparte na lampach elektronowych.

Egg-Shell Prestige 9WST ma moc 2 x 9 Wat, zbudowany jest z 8. lamp, w tym EL34 firmy Sovtek. Zamknięty jest w obudowie typu Woodwind, która jest firmowym patentem. Obudowa z boku posiada płyty MDF lakierowane na wysoki połysk, góra wykonana jest z blachy - górna pokrywa mocowana jest na magnesy, co pozwala na łatwe jej zdejmowanie, a przez to - swobodny dostęp do lamp oraz umożliwienie lepszej wentylacji, kiedy potrzeba. Front zaś wykonywany jest z hartowanego przezroczystego szkła dostępnego w trzech wybarwieniach (niebieski, zielonkawy i szary). Istnieje możliwość zamawiania obudowy (i szklanego frontu) w kilku wersjach kolorystycznych oraz specjalnych - bo nabywca może zamówić różne wzory grafik malowanych na górnej pokrywie.

Trzeba obiektywnie przyznać, że Encore7 oferuje solidną budowę swoich wzmacniaczy Egg-Shell Prestige oraz piękny, nietypowy ich design. A jak gra model 9WST? Zapraszam na opis testu gdzieś za 7-10 dni - choć pierwsze odsłuchy są wielce obiecujące.

Wzmacniacz Egg-Shell Prestige 9WST (o białym wybarwieniu typu Albino) otrzymałem bezpośrednio od producenta - firmy Encore7 z Bielsko-Białej.

Post scrtiptum.
Ostatnio umieściłem na stronie audio-bloga więcej sprzętowych zapowiedzi, niż samych testów - proszę o wybaczenie. Odsłuchy trwają, zaś testy "piszą się" - myślę, że następny tydzień zaowocuje wysypem nowych opisów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarz będzie oczekiwać na moderację

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...