Polpak

środa, 30 października 2013

Urządzenia iFi micro - testy trwają!

Miło mi oznajmić Szanownemu Czytelnikowi, że zajmuję się właśnie innowacyjnymi produktami firmy iFi micro. Są to iFi iUSB PoweriFi iDAC USB oraz iFi II Gemini USB. Czekam jeszcze na iFi iPhono - najprawdopodobniej dojedzie w przyszłym tygodniu.

iFi micro, jak sama nazwa wskazuje - są niewielkich gabarytów, ale grają zadziwiająco dobrze. Bardzo ciekawie rozwiązana jest tu sprawa zasilania. DAC zasilany może być bezpośrednio z komputera (przez wejście USB) bądź przed dedykowany zasilacz iFi, który przyłącza się specjalnym podwójnym (a w zasadzie rozdwojonym) przewodem USB. Jeden kabel odpowiedzialny jest za przewodzenie zasilania, a drugi - za sygnał dźwiękowy. Bardzo oryginalny pomysł.

Moje pierwsze wrażenie z zestawem iFi micro jest bardzo dobre. Gra to wybornie. Bardzo przestrzennie, z dużym pogłębieniem, sporą masą i pięknie szczegółowo. iFi kapitalnie zgrywa się z iPadem 3 Apple, a to wcale nie jest takie oczywiste i częste. iFi to także wyborny wzmacniacz słuchawkowy - ze słuchawkami HiFiMan HE-300 bardzo ładnie gra. Zapraszam do lektury testu za kilka - kilkanaście dni.Na górze iFi iDAC USB, na dole iFi iUSB Power - połączone przewodem iFi II Gemini USB  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację