Polpak

środa, 16 października 2013

Wzmacniacz Hegel H80 - zapowiedź testu

Niezmiernie miło mi poinformować Szanownego Czytelnika, że dzisiaj rano odebrałem przesyłkę zawierającą norweski wzmacniacz zintegrowany Hegel H80. Jest to absolutna światowa nowość, zresztą długo oczekiwana przez wielu melomanów. Oczekiwana, bo ma to być "coś" pośredniego (i w dobrej cenie) pomiędzy kapitalnym dźwiękowo wzmacniaczem o symbolu H100, a podstawowym, lecz też świetnym - H70. Jednak, porównując oba te wzmacniacze, okazuje się, że H100 ma bardziej dojrzały dźwięk, a H70 natomiast większe bogactwo wejść (ponieważ są tu wejścia cyfrowe optyczne, elektryczne i USB). Z kolei H80 ma już większą moc (niż H70) - 2 x 75 Wat przy obciążeniu 8 Ohm, a także bardzo rozbudowaną sekcję wejść i wyjść. Są tu dwa wejścia cyfrowe koaksjalne, dwa optyczne i jedno USB. Wśród wejść analogowych jest też wejście zbalansowane XLR. H80 otrzymał całkowicie nowy wyświetlacz - duże cyfry wyświetlane bardzo wyraźnie.

Podłączyłem już wzmacniacz Hegel H80 do prądu oraz do głośników - wygrzewam go sygnałem pochodzącym z tunera analogowego. Wieczorem zabiorę się za pierwsze odsłuchy. Jak widać na kilku zdjęciach poniżej, H80 będę porównywał bezpośrednio z H100. Czy nowość z Norwegii okaże się lepsza dźwiękowo od H100? Czy dorówna rewelacyjnemu dźwiękowi integry H100? Czy jest o wiele lepsza od H70? Jak H80 gra? - podobnie do poprzednich modeli (czyli H70, H100 i H200), czy też konstruktorzy zdecydowali się przemodelować firmowy dźwięk?

Po odpowiedzi na powyższe pytania zapraszam Drogiego Czytelnika na początku listopada, kiedy to planuję opublikować test. Na pewno zdążę przed wystawą Audio Show 2013 odbywającą się w dniach 9 - 10 listopada w Warszawie.

Dodam, że wcześniej "Stereo i Kolorowo - Underground" testowało następujące modele Hegla: wzmacniacze H70, H100 i H200, a także przetworniki c/a - HD2 i HD11.

Hegel H80 został wypożyczony od polskiego dystrybutora marki - firmy Moje Audio z Wrocławia.Dostępna jest wersja jedynie w czarnej obudowie - zupełnie jak Ford T... 

Wyświetlacz ma duże i rozdzielcze, niebieskie cyfry/litery 


Bogactwo wejść cyfrowych

Hegel H100 kontra Hegel H80

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację