Polpak

czwartek, 17 kwietnia 2014

Odtwarzacze plikowe FiiO X5 i HiFiMan HM-802 - trwają testy

Dziś mam przyjemność zapowiedzieć (dość nieoczekiwanie) test dwóch odtwarzaczy plikowych: FiiO X5 oraz HiFiMan HM-802. Są to najnowsze produkty firm FiiO oraz HiFiMan, a także obecnie topowe. HiFiMan HM-802 ma dodatkowo predyspozycje high-endowe w swojej kategorii.

Muszę przyznać, że wzornictwo przemysłowe odtwarzaczy plikowych w ostatnim czasie bardzo szybko rozwija się - zarówno FiiO jak i HiFiMan (ten szczególnie) reprezentują bardzo wysoką półkę jakościową.

FiiO X5 ma ulepszony w stosunku do wcześniejszego modelu X3 wyświetlacz, a także zaimplementowany bardziej logiczny i intuicyjny manipulator na panelu przednim. Zainstalowany DAC to Burr-Brown PCM1792.

Z kolei HiFiMan HM-802 to wysokie firmowe osiągnięcie - jest to bezkompromisowy odtwarzacz plikowy i DAC oparty na dwóch kościach referencyjnych ESS SABRE ES9018 32 bit (zobacz TUTAJ). Zapowiada się bardzo ciekawie.

Dziś wieczorem planuję rozpocząć pierwsze odsłuchy - będę używać następujące słuchawki: HiFiMan HE-400, HiFiMan HE-300, Sennheiser HD650 z przewodem Ear Stream oraz Harman Kardon CL. Sądzę, że testy opublikuję nie wcześniej niż na początku maja, a nawet trochę później z uwagi na ciasną kolejkę urządzeń audio oczekujących na opis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację