Polpak

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Wzmacniacz lampowy Ming Da MC34-ASE - zapowiedź testu

Z prawdziwą przyjemnością anonsuję przybycie na testy wzmacniacza lampowego z logo Ming Da. Jest najnowszy model o symbolu Ming Da MC34-ASE przygotowany specjalnie na 20 - lecie firmy. MC34-ASE ma zainstalowane cztery lampy elektronowe EL34 produkcji słowackiej JJ. Poza tym ma po parze lamp 12AX7 i 12AU7 także firmy JJ.

Jak widać na zdjęciach poniżej, wzmacniacz reprezentuje zupełnie nowe firmowe wzornictwo - jest to design, który zastępuje dotychczasowy. Miałem możność zapoznawać się z bezpośrednim poprzednikiem MC34-ASE, modelem Ming Da MC34-A (czytaj TUTAJ), który (na razie) pozostaje w równoległej ofercie.

Jednakowoż Szanowny Czytelnik powoli powinien zapomnieć o Ming Da jako o firmie produkującej znakomite wzmacniacze lampowe w niskiej, bardzo przystępnej cenie - zostaje tylko wysoka jakość, zaś cena, wraz z kosztami produkcji - rośnie. Ming Da to chińska rodzinna manufaktura, która swoimi produktami podbiła znaczną część świata, lecz aby dalej rozwijać się musiała zrobić duży krok do przodu - między innymi zainwestować w japońskie obrabiarki numeryczno-cyfowe CNC firmy Fanuc do wycinania chassis z aluminium. W obecnej ofercie kilka wzmacniaczy (tych najtańszych) zostało wycofanych, nie będzie już także wzmacniaczy produkowanych wyłącznie na polski rynek. Dla Ming Da stało się to nieopłacalne. Jak widać w obecnym katalogu (zobacz TUTAJ) dominują nowe modele z obudowami ciętymi na nowoczesnych frezarkach CNC.

Testy potrwają około dwa tygodnie, potem opublikuję opis - zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację