Polpak

niedziela, 16 listopada 2014

iFi micro iDSD - zapowiedź testu przetwornika c/a i wzmacniacza słuchawkowego

Niniejszym zapowiadam test przetwornika cyfrowo - analogowego, przedwzmacniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego o nazwie iFi micro iDSD (w odróżnieniu od mniejszego modelu iFi nano iDSD). Egzemplarz ten otrzymałem od polskiego dystrybutora marki iFi, firmy Moje Audio z Wrocławia.

Jest to bardzo interesujące urządzenie. Pomimo, że iDSD ma niewielkie rozmiary, to jego rozbudowane możliwości przyprawiają wręcz o zawrót głowy. Jak można przeczytać na firmowej stronie: "Nie ma niczego podobnego do micro iDSD. On jest naprawdę nie z tego świata. To jedyny DAC na świecie (niezależnie od pułapu cenowego), który potrafi grać natywnie Octa-DSD512/PCM768/Podwójne DXD. Jego układ Perfect-Match oznacza możliwość dostosowania do każdych słuchawek, od najmniejszych dousznych pchełek po wielkie słuchawki nauszne. Moc 8 V/4000 mW powoduje, że jest to jeden z najpotężniejszych wzmacniaczy słuchawkowych, zdolny napędzić bez wysiłku nawet najbardziej łakome na prąd nauszniki".

Będę testować micro iDSD w różnych konfiguracjach, zestawieniach, z różnymi plikami, etc. Na razie przypiąłem do niego zwykły smartfon, a także komputer. Już po pobieżnych odsłuchach można zorientować się, że w tym maluchu drzemie olbrzymi potencjał.

Przy okazji wspomnę, że niedawno, podczas ostatniego Audio Show w Warszawie, miałem miłą sposobność dłuższej rozmowy z Vincentem Luke'm - dyrektorem d/s marketingu firmy iFi Audio na obszar Europy i USA (wywiad z Vincentem TUTAJ). Rozmowa dotyczyła także micro iDSD, a Vincent pokazał mi kilka technicznych sztuczek związanych z używaniem iDSD, w tym rozmaite programy komputerowe poprawiające dźwięk, itp.

Tak, wszystkie te przewody, łączówki, adaptery, etc., są w zestawie z micro iDSDBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację