Polpak

sobota, 22 listopada 2014

Słuchawki planarne Audeze LCD-XC- zapowiedź testu

Kilka miesięcy temu testowałem słuchawki planarne Audeze LCD-X (czytaj TUTAJ) - są to konstrukcje planarne, typu otwartego. Napisałem wówczas takie słowa, mając na myśli (między innymi) właśnie Audeze LCD-X:

"Mogę zaryzykować twierdzenie, że dla tego melomana, który doświadczył dźwięku współczesnych słuchawek planarnych z dobrym źródłem, powrót do świata klasycznych słuchawek dynamicznych będzie trudny, o ile w ogóle możliwy. Bowiem magnetostaty oferują tak bogaty i eufoniczny, bezpośredni i przestrzenny oraz jednocześnie detaliczny dźwięk, że większość konstrukcji opartych na przetwornikach dynamicznych wydaje się na tym tle być mdła i nieciekawa. Być może nieco przesadzam, ale coś jest w tym twierdzeniu; osoby, które miały kontakt z orthodynamic'ami wiedzą co mam na myśli."

Audeze LCD-X okazały się bowiem być słuchawkami, które pozostawiają trwały "odcisk" sensoryczny w mózgu - ich dźwięk prawdziwie fascynuje pełnym, nasyconym oraz eufonicznym dźwiękiem, o jakim prawdziwy audiofil marzy. Ponadto LCD-X są bardzo łatwe do poprawnego wysterowania (22 Ohm oporności) - można to wykonać nawet zwykłym smartfonem, choć dodatek zewnętrznego wzmacniacza jest jak najbardziej wskazany dla uzyskania wyższej jakości dźwięku. Mówiąc szczerze, Audeze LCD-X okazały się moimi słuchawkami marzeń - stawiam je na równi z innymi słuchawkami, które chciałbym mieć na stałe - Final Audio Design Pandora Hope VI (czytaj test TUTAJ).

Kilka dni temu przyjechały do mnie kolejne słuchawki Audeze, tym razem jest to flagowy model Audeze LCD-XC, które otrzymałem od firmy Audiomagic.pl z Warszawy. Słucham na nich od kilku dni. I niestety, ponownie muszę zweryfikować mój pogląd na tzw. "słuchawki idealne", o których to pisałem powyżej. Audeze LCD-XC są jeszcze lepsze dźwiękowo od moich dotychczasowych faworytów Audeze LCD-X i (na drugim miejscu) Final Audio Design Pandora Hope VI. I co tu teraz zrobić...

Słuchawki Audeze LCD-XC przyłączam do kilku wzmacniaczy słuchawkowych - są to:

1. iFi micro iDSD - wzmacniacz słuchawkowy, DAC, konwerter USB-S/PDIF;
2. Cayin C6 - przenośny wzmacniacz słuchawkowy i DAC;
3. Ming Da MC66-AE (test TUTAJ) - klasyczny lampowy wzmacniacz słuchawkowy;
4. Musical Fidelity X-Can v.3 oraz zasilacz ULPS firmy Tomanek;
5. Hegel H160 - najnowszy wzmacniacz zintegrowany marki Hegel z wbudowanym DACiem oraz pełnoprawnym wzmacniaczem słuchawkowym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację