Polpak

wtorek, 3 marca 2015

Wzmacniacz słuchawkowy/DAC Audio-gd NFB-28 - zapowiedź testu

Zgodnie z planem, odebrałem dziś wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo-analogowy Audio-gd NFB-28. Jest zbudowany w oparciu o konwerter DA Sabre ES9018 oraz asynchroniczny układ USB VIA Vinyl Audio VT1731. Zastosowano tu dyskretną konstrukcję modułu analogowego bez żadnego wzmacniacza operacyjnego w kanałach sygnałowych, zaś tor audio pozbawiony jest kondensatorów sprzęgających w module analogowym. Obsługiwany format audio portu USB 16/24/32-bit z obsługą częstotliwości próbkowania 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 384kHz. Natomiast wejścia S/PDIF obsługiwane są maksymalnie do 24bit/192kHz.

Jak widać na zdjęciach, Audio-gd NFB-28 ma obudowę wykonaną z anodowanych płyt aluminiowych, na froncie fantazyjnie zaokrąglonych. Ładnie i estetycznie to wygląda. Dziś wieczorem zaczynam testy!

4 komentarze:

  1. Panie Ludwiku

    Myślę o zakupie tego wzmacniacza jakie są Pańskie pierwsze odczucie po paru dniach odsłuchów ? Planuję używać wejścia zbalansowanego. Moje słuchawki mają 64ohm-y oporności czy przy tej mocy wzmacniacza nie będzie problemu z czarnym tłem ? Jak ma się sprawa z równowagą tonalną, przestrzenią, detalem ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry, pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. To jest bez wątpliwości kapitalny sprzęt w swojej cenie. Polecam. Publikację testu przewiduję jutro, czyli w piątek 13-ego :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację