Polpak

czwartek, 25 lutego 2016

Cabasse Stream AMP i Cabasse Surf, zintergrowany wzmacniacz sieciowy i kolumny podstawkowe - zapowiedź testu

Kilka dni temu od dystrybutora Voice Sp. z o.o. otrzymałem ciekawy francuski zestaw. To Cabasse Stream AMP i Cabasse Surf, czyli zintergrowany wzmacniacz sieciowy (zobacz TUTAJ) i kolumny podstawkowe (zobacz TUTAJ). Oba te komponenty tworzą kompletny system hi-fi. Nowoczesny i funkcjonalny.

Cabasse Stream AMP to zintegrowany wzmacniacz sieciowy; obsługuje takie funkcje sieciowe jak DLNA, WPS, vTuner, Deezer, Spotify, Tidal i Qobuz. Jego zaletami są prostota użytkowania i szeroka gama zastosowań. Pliki muzyczne (w formatach WAV, FLAC, WMA, AIFF, AAC, ALAC i MP3 w jakości 24-bit/96 kHz) mogą być przesyłane za pomocą połączenia Wi-Fi lub kabla Ethernet. Stream AMP radzi sobie również z muzyką przechowywaną na tabletach i smartfonach dzięki łączności Bluetooth i obsłudze NFC. Nowa aplikacja Cabasse Stream CON dostępna na iOS i Android zapewnia dostęp do tysięcy stacji radia internetowego oraz obsługę Tidal, Deezer, Spotify i Qobuz.

Stream AMP posiada dwie pary wyjść głośnikowych, które umożliwiają użycie jednej lub dwóch par głośników w stereo albo dwóch lub czterech grup głośników w trybie mono. Aby sprostać wymaganiom instalacji w racku, produkt wyposażono w cichy wiatraczek. Przełącznik impedancji umożliwia przemianę Stream AMP w urządzenie all-in-one, do którego można podłączyć do 8 głośników sufitowych Cabasse Archipel. Sekcja przedwzmacniacza zawiera 2 analogowe wejścia 2 x RCA, optyczne wejście SPDIF, wyjście przedwzmacniacza 2 x RCA oraz subwooferowe wyjście 1 x RCA.

Cabasse zaimplementował do Stream AMP autorski procesor DSP (cyfrowego przetwarzania dźwięku). Współpracuje on z aplikacją dostępną na systemy iOS i Android. Można wybrać, które z podłączonych głośników są użytkowane i wskazać ich położenie w pokoju. Na podstawie tych danych procesor automatycznie dobierze optymalne ustawienia.

Głośniki Cabasse Surf przeznaczone są do pomieszczeń o powierzchni do 25m2 oraz do pomieszczeń studyjnych. Podłączone do dedykowanego wzmacniacza Stream AMP potrafią zabrzmieć jak o wiele większe głośniki, stwarzając wyjątkową scenę dźwiękową i niesamowitą dynamikę. Te doskonałe walory dźwiękowe można uzyskać również umieszczając je na ścianie lub w narożnikach pomieszczenia. Zintegrowany wzmacniacz sieciowy Cabasse Stream AMP i kompaktowe kolumny podstawkowe Cabasse Surf zestawione razem tworzą komplementarny i synergiczny nowoczesny system stereo.

Uruchomiłem już powyższy zestaw. Aktywacja poszczególnych funkcji sieciowych jest nieskomplikowana i bezproblemowa. Jako użytkownik serwisu streamingowego Tidal cieszę się z faktu, iż Stream AMP bez żadnych dodatkowych warunków i osprzętowienia pobiera muzykę z Tidal bezpośrednio z sieci. Bardzo wygodna funkcja. Uwagę zwraca także bardzo wysoka jakość wykonania kolumn Cabasse Surf, a także ich wysmakowana estetyka. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację