Polpak

środa, 15 lutego 2017

Kolumny głośnikowe Melodika BL40 MKII - zapowiedź testu

Dopiero co przyjechały do mnie premierowe kolumny głośnikowe Melodika BL40 MKII (zobacz TUTAJ). To następcy modelu Melodika BL40, który okazał się super przebojem sprzedaży. Testowałem je niecałe 2 lata temu (czytaj test TUTAJ).

Jak pisze producent: „Melodika BL40 MKII to poprawiona wersja jednej z najlepiej sprzedających się kolumn w swoim segmencie cenowym. Zmiany objęły zarówno modyfikacje technologiczne jak i wizualne. Projekt BL40 MKII stawia na nowe, bardziej wyważone trendy w stylistyce. Projekt MKII łączy w sobie klasyczny kształt obudowy znany z MKI z zupełnie nowym zestawieniem kolorystycznym: eleganckiej matowej czerni uzupełnionej czarnymi akcentami na wysoki połysk z nowymi membranami przetworników mieniących się wieloma odcieniami grafitu.

Z technologicznego punktu widzenia Melodika zaprezentowała zmienioną membrany głośników średnio i niskotonowych. W MKII wykonano je z gęstszej plecionki o zmniejszonej gradacji dla większej sztywności i lepszego przenoszenia mikrodetali. Wymiana przetworników pociągnęła za sobą zmianę formy ich mocowania do obudowy. Kolumna sprawniej przenosi wysokie poziomy natężenia dźwięku, a przy tym wygląda zdecydowanie efektowniej.

W dalszym ciągu BL40 MKII oferuje charakter dźwięku z którego słynie seria Back in Black - oparty na mocnym, sprężystym i zróżnicowanym basie z dopieszczonymi średnimi tonami i niezwykle przestrzennymi wysokimi tonami. Dzięki najnowszym modyfikacjom membran przetworników BL40 MKII to kolumna która wyróżnia się na tle konkurencji także tym, że oferuje możliwość głośnego, wyraźnego odsłuchu bez wzrostu zniekształceń dźwięku”.


Na razie kolumny jedynie odebrałem od kuriera, muszą poczekać do weekendu na rozpakowanie i podłączenie do systemu audio. Nie ma mnie w Trójmieście aż do piątku. Ale wklejam kilka gorących zdjęć z dnia dostawy.
Zdjęcie ze strony Melodika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację