RMS

MIP

Polpak

środa, 1 listopada 2017

Plan recenzji - listopad 2017 r.

Dnie 17, 18 i 19 listopada br. to, zdaje się, najważniejszy okres w życiu każdego przyzwoitego melomana i zaangażowanego audiofila; na ten czas obecność w warszawskich ekshibicjach audio-video jest nadzwyczaj pożądana i nader obowiązkowa. Cała załoga Stereo i Kolorowo będzie uczestniczyć w Audio Video Show w Warszawie.

* * *

Przyszła do nas żółto-liściasta jesień, nastał już czas zimowy, słońce szybciej zachodzi - tuż po godzinie 16-tej jest już zupełnie ciemno. Dobrą stroną tej pory roku jest fakt, że jest znacznie więcej czasu na spokojne odsłuchy ukochanej muzyki!

W listopadzie zaplanowałem następujące testy:

1. Jako pierwszy opiszę malutki DAC iFi nano iOne (zobacz zapowiedź TUTAJ), który oprócz tego że jest pełnoprawnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym PCM i DSD to jest także odbiornikiem Bluetooth kodeków bezstratnych aptX i ACC. Obsługuje też Google Chromecast. Może również pracować jako zwykły konwerter USB - S/PDIF.2. Zaraz potem chciałbym przybliżyć Czytelnikowi olbrzymie skrzynie głośników Klipsch Forte III Special Edition z serii Heritage (zobacz TUTAJ). Nie ukrywam, że jestem nimi zachwycony. Te "szafy grające" dysponują fascynującym dźwiękiem!
3. W listopadzie muszę znaleźć trochę czasu na opis nowych litewskich interkonektów Perkune Audiophile Cables serii Elite (czytaj TUTAJ). Służą mi już od około dwóch miesięcy. Bardzo bogaty, szczery i muzykalny dźwięk wysokiej próby.
4. Następnie planuję test olbrzymiego wzmacniacza lampowego na bańkach 845 - Yaqin MS-650B (zobacz zapowiedź TUTAJ). To wzmacniacz nowej linii Yaqin, celujący w poziom wyższy. Wspaniałe wykonanie.
5. Warszawski salon Audiomagic.pl zapowiada dostawę nowego, niedużego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza słuchawkowego Encore mDSD (zobacz TUTAJ), który obsługuje formaty PCM i DSD. Jest kompatybilny również z takimi urządzeniami przenośnymi jak smatrfony (w tym marki Apple).

6. W kolejce czeka sprzęt audio-vintage, czyli analogowy radioodbiornik Luxman 5T10. Począwszy od listopada chciałbym częściej i więcej pisać o dawnych sprzętach audio. Mam nadzieję, że uda się mi to, tym bardziej, że otrzymuję co raz to więcej listów od Czytelników w tej sprawie.7. Oczekuję na dostawę najnowszego wzmacniacza lampowego Taga Harmony TTA-1000 (zobacz TUTAJ). To sprzęt oparty na czterech lampach elektronowych KT88; jest pierwszym wzmacniaczem marki Taga Harmony stricte lampowym.W planach mam jeszcze kilka recenzji, ale zapowiem urządzenia na bieżąco - od razu jak do mnie przyjadą. Zapraszam do listopadowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację