Polpak

sobota, 25 listopada 2017

Kolumny podłogowe Klipsch Heresy III Anniversary - zapowiedź testuTrzy zdjęcia ze strony Klipsch (zobacz TUTAJ). Jak widać na zdjęciach nr 1 i nr 3, kolumny przypięte są do wzmacniacza lampowego Cayin A-88T MKII


Po teście rewelacyjnych kolumn Klipsch Forte III Special Edition (czytaj test TUTAJ) od razu zapragnąłem przesłuchać kolejne z serii Klipsch Heritage, czyli Klipsch Heresy III Anniversary (zobacz TUTAJ) stworzone z myślą na jubileusz 70-lecia firmy. Niestety, warszawska wystawa Audio Video Show "wyssała" od polskiego dystrybutora wszelkie kolumny Heritage na potrzeby tej imprezy. Dopiero tydzień później modele testowe stały się ponownie dostępnie. W rezultacie tego, wczoraj po południu. przedstawiciel firmy EIC Sp. z o.o. dostarczył do mnie do Gdyni parkę Heresy III Anniversary. Muszę szczerze przyznać, że mój zachwyt tymi kolumnami jest nie mniejszy niż poprzednimi, czyli Forte III SE. Wspaniałe głośniki!

Do tytułowych Klipsch Heresy III Anniversary podłączyłem najpierw wzmacniacz hybrydowy Pathos Classic One MK III, a potem lampowy Yaqin MS-650B na bańkach 845 Psvane (kablami Perkune Audiophile Cables serii Elite). Wspaniałe granie wysokiej klasy po stokroć godne nazwy high-fidelity. Przy czym owo określenie "high-fidelity" w tym przypadku jest niejako surowe, pierwotne, natywne - nie skażone zbytnim narostem technologicznym ostatniego półwiecza. Głośniki, można napisać, grają muzykę w sposób bezpretensjonalny i całkowicie naturalny. 

Dane techniczne
Moc ciągła 100 W
Moc szczytowa 400 W
Skuteczność 99 dB
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 58 - 20 000 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy (średnie) 850 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy (wysokie) 5000 Hz
Maksymalny poziom akustyczny (db) 116 dB SPL
Parametry głośników
Głośnik wysokotonowy K-107-TI 1 - 2,54 cm kopułka tytanowa
Głośnik średniotonowy K-53-TI 1.75 - 4,45 cm kopułka tytanowa
Głośnik niskotonowy K-28-E 12 - 30,48 cm z włókna kompozytowego

Konstrukcja
Typ obudowy zamknięta
Materiał płyta MDF
Wysokość 605 mm
Szerokość 393 mm
Głębokość 336 mm
Wykończenie okleina w odcieniach orzecha australijskiego
Masa 20,00 kg/sztuka
* * *

Tradycyjnie kilka słów od dystrybutora. Amerykański producent Klipsch obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Pierwszym produktem firmy była kolumna Klipschorn, zaprojektowana i stworzona przez fundatora Paula W. Klipscha w 1946 roku. Przez cały okres działalności przyświecały konstruktorom cztery zasady, które zapewniały, że zaprojektowane z godnie z nimi przetworniki będą wyjątkowe i zagwarantują wierną reprodukcję muzyki. A są to:

1. Bardzo wysoka efektywność, a przy tym niskie zniekształcenia,
2. Szeroki zakres reprodukowanej dynamiki,
3. Kontrolowana kierunkowość,
4. Płaska charakterystyka pasma przenoszenia.

Z okazji tegorocznej rocznicy światło dzienne ujrzą limitowane wersje dwóch przetworników: flagowego i kultowego już Klipschorna oraz bardzo chętnie wykorzystywanej do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi, najmniejszej kolumny podłogowej Heresy III. Oba modele zdobędą wyjątkowo urodziwe wykończenie naturalną okleiną z drzewa Australian Walnut, znanego również jako Queensland Walnut. Fornir charakteryzuje się bardzo szeroką gamą kolorów i wzorów. Zazwyczaj ma barwę jasno złotą poprzecinaną mocno kontrastującymi brązowymi, szarymi, czarnymi a nawet różowymi smugami o zróżnicowanym kształcie, czasami nawet falistym.

Model Klipschorn w limitowanej wersji wykonany będzie zaledwie w ilości 35 par. Każda z nich będzie sygnowana numerem seryjnym i podpisem wytwarzającego ją rzemieślnika. Na tabliczce znamionowej opisana będzie historia jedynego na świecie głośnika, który produkowany jest nieustannie od 70 lat. Na froncie nadstawki średnio-wysokotonowej figurować będzie archiwalny logotyp z nazwą kolumny. Naturalny fornir na obu został pieczołowicie spasowany, a raz skompletowana para przechodzi wspólnie wszystkie procesy produkcyjne, co zapewnia nie dość, że niemal identyczny wygląd zewnętrzny, ale także perfekcyjne sparowanie brzmieniowe produktów.

Oprócz legendarnych kolumn Klipschorn, przewidziano również coś specjalnego dla miłośników kolumn amerykańskiego producenta nie dysponujących zbyt dużą przestrzenią. Są to kolumny, również z serii Heritage, ale tym razem najmniejszy model Heresy III. Klipsch przygotował jedynie 70 par tych zgrabnych niewielkich kolumn. Perfekcyjnie dopasowane płaty naturalnej okleiny sprawiają wrażenie jakby obudowy wykonane były z jednej bryły drewna. W modelach z limitowanej serii cokół został wykończony na kolor czarny matowy, który doskonale współgra ze srebrzącą się maskownicą i obudową wykończoną ekskluzywnym fornirem. Na froncie kolumny figuruje archiwalny logotyp z nazwą producenta. Wszystkie pary są numerowane i sygnowane przez wytwarzającego je rzemieślnika. Kolumna Heresy III budowana jest w niemal niezmienionej formie od 1957 roku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację