Polpak

czwartek, 1 listopada 2018

Plan recenzji - listopad 2018 r.

Reklama norweskiego Tandberga z lat 1977/1978


Niestety, nie udało mi się opisać wszystkich zaplanowanych sprzętów na październik. Znaczną ich część jestem zmuszony przesunąć na listopad. A więc listopad na Stereo i Kolorowo tak powinien prezentować się pod względem kolejności testów:

1. Jako pierwszą opiszę wkładkę gramofonową Goldring Ethos (czytaj zapowiedź testu TUTAJ) typu MC. Jest to wkładka, która właśnie ma swoją światową premierę, zaś w Polsce po raz pierwszy zostanie zaprezentowana na warszawskiej wystawie Audio Video Show. Warto dodać, że wkładka Ethos korzysta z igły ze szlifem typu Vital z bardzo małym promieniem, o liniowym poziomie kontaktu z rowkiem płyty winylowej.2. Zaraz potem chciałbym zabrać się za recenzję nowych kolumn podłogowych AudioSolutions Figaro S (zobacz TUTAJ), które mają do mnie przyjechać w ten piątek. Planuję zdążyć z owym testem jeszcze przed wspomnianą powyżej audiofilską ekshibicją Audio Video Show.3. W kolejce czekają nowe polskie kolumny Pylon Pearl 27 (czytaj anons TUTAJ). To głośniki typu ostatecznego "best-buy" w swoim przedziale cenowym. I cenowo, i dźwiękowo. Jestem tego w stu procentach pewien.4. Zaraz potem (a może i wcześniej) planuję opis głośnika stacjonarnego Bluetooth Pioneer Club 7 (czytaj zapowiedź TUTAJ) zwanego przez producenta jako "Club Sound One-Box Audio System". W istocie rzeczy jest to duży pojedynczy aktywny głośnik z łącznością bezprzewodową Bluetooth. Co za gigantyczny, lecz harmonijny sound!5. Na listopad przerzucam test kolumn podłogowych System Audio Legend 40 (zobacz TUTAJ). To produkt duński zaprojektowany i skonstruowany przez pana Ole Witthøfta. Co ciekawe, model Legend 40 pomimo że pasywny może być w każdej chwili przebudowany na aktywny.6. Podobnie jak powyżej, zamiast w październiku a w listopadzie (najpewniej), zajmę się włoskimi głośnikami Mauro Clementi M12A (zobacz TUTAJ i TUTAJ), czyli monitorami, które premierę miały w mijającym 2018 roku. Zbudowane zostały w oparciu o kultowe głośniki japońskiego Fostexa.7. Jak to jest już w Stereo i Kolorowej tradycji, nie może zabraknąć sprzętu z segmentu audio-vintage. Nie zdradzę, co za konkretny sprzęt będę opisywać w listopadzie, lecz mogę wszem i wobec zawiadomić, iż będzie to urządzenie kultowego norweskiego Tandberga z 1977 roku.

8. Jak zwykle, możliwe są lekkie modyfikacje powyższych planów. Zaś jeżeli coś nowego i nieoczekiwanego "spłynie" do Stereo i Kolorowo, od razu pozwolę sobie zawiadomić Czytelnika. Zapraszam do późnojesiennej, listopadowej lektury mojego bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację