Polpak

niedziela, 2 czerwca 2019

Wkładka gramofonowa MC Sensitive Sound Splash X3 - zapowiedź testu
Jeszcze dwa tygodniu temu nie miałem świadomości, że w Rosji wytwarza się wkładki gramofonowe. Ba! Świetne wkładki gramofonowe, które można kupić już na całym świecie! Od 1999 roku w Jekaterynburgu (miasto w azjatyckiej części Rosji) pan Lebiedew prowadzi firmę Sensitive Sound (zobacz TUTAJ), w której to projektuje i wytwarza zaawansowane wkładki gramofonowe typu MC. Jak widać pod załączonym powyżej linkiem, Sensitive Sound wytwarza bardzo szeroki wachlarz wkładek (obecnie to 35 modeli)  - od tańszych (ceny zaczynają się od 699 USD), poprzez średnie, aż do referencyjnych i ultra-referencyjnych. Najdroższa kosztuje około 15 000 USD, a jej body wykonywane jest z minerału meteorytu syberyjskiego (sic!) zwanego chondrytem. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo jako zauralskie i "około-syberyjskie" ma ułatwiony dostęp do bardzo dużej ilości nietypowych i unikalnych minerałów, metali i ich stopów, stąd specjalizuje się w projektowaniu i produkcji transformatorów rdzeniowych audio oraz obudów z rozmaitych oryginalnych materiałów i minerałów, co pozwala konkurować ze wszelkimi światowymi producentami wkładek.

Polskim dystrybutorem Sensitive Sound niedawno został pewien meloman spod Gdańska. Jakieś dwa tygodnie temu telefonicznie uzgodniliśmy wypożyczenie wkładki do testów na Stereo i Kolorowo. Postanowiłem rozpocząć odsłuchy Sensitve Sound od niższej propozycji - wybór padł na wkładkę Splash X3 (zobacz TUTAJ). Model ten wykorzystuje system magnesów neodymowych, boronowy pręt wspornika 0,28 mm, diamentową igłę o liniowym kontakcie (SH)III. Body wykonane jest z aluminium lotniczego wyciętego z jednego fragmentu metalu na obrabiarce CNC.

Wkładkę zamontowałem na moim gramofonie Nottingham Analogue Horizon. Przedwzmacniacze gramofonowe to polski Audiokultura Iskra 1 i brytyjski Musical Fidelity MX-VYNL. Zapraszam do lektury recenzji za kilkanaście dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację