RMS

MIP

Polpak

czwartek, 16 stycznia 2020

Przedwzmacniacz gramofonowy Fezz Audio Gaia MM - zapowiedź testu
Moja znajomość z załogą Fezz Audio rozpoczęła się jeszcze na warszawskim Audio Show w 2015 roku, czyli prawie 4,5 roku temu. Wkrótce potem miałem przyjemność, jako jeden z pierwszych recenzentów, dokonywać testu premierowego wówczas wzmacniacza lampowego Fezz Audio Silver Luna (czytaj recenzję TUTAJ). Ten wzmacniacz okazał się być na tyle fenomenalny, że wciąż jest w ofercie Fezz Audio silną pozycją.

Niedługo po modelu Silver Luna na warsztat wziąłem następny produkt Fezz Audio, tym razem wzmacniacz Titania (czytaj TUTAJ) na lampach KT88. Zaś półtora roku temu odsłuchiwałem mały, ale wydajny wzmacniacz lampowy Fezz Audio Alfa Lupi (czytaj TUTAJ).

Przy okazji osobistego wypożyczania modelu Alfa Lupi zostałem zaproszony do zwiedzenia siedziby i zakładów produkcyjnych Fezz Audio w Księżynie pod Białymstokiem. Pokazano mi też fundamenty właśnie stawianych nowych zakładów w nieodległym Juchnowcu Kościelnym. Dziś nowe hale produkcyjne już stoją, a w nich doświadczeni ludzie i nowoczesne maszyny wytwarzają nowe generacje wzmacniaczy Fezz Audio.

Fezz Audio (i spowinowacona z nią firma Toroidy.pl) nie przestaje zadziwiać i po mistrzowskich aplikacjach transformatorów toroidalnych dla potrzeb amplifikacji lampowych zabrała się za konstruowanie przedwzmacniaczy gramofonowych na tychże toroidach. Co jest zresztą naturalną konsekwencją. Jak ma być po analogowemu, to pełną gębą! Ale chowając nieładne docinki. Uważam i z przyjemnością konstatuję, iż przedwzmacniacze gramofonowe to jest strzał w dziesiątkę. W czasach rosnącej ponownie popularności winyli i służących do ich odtwarzania gramofonów, produkcja przedwzmacniaczy gramofonowych po prostu nie nadąża. Gramofonów jest multum, zaś phono-stage - niewiele. A tych o racjonalnych cenach - jeszcze mniej. I w tym miejscu pojawia się Fezz Audio ze swoimi przedwzmacniaczami Gaia...

Właśnie dotarł do mnie premierowy przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM. To Fezz Audio Gaia (zobacz TUTAJ). Do testów zamówiłem egzemplarz w kolorze obudowy soczystej czerwieni. Co ciekawe, Fezz Audio w swoich nowych produktach montuje podświetlaną płytkę z logo firmy. Nie inaczej jest w Gaia - pierwszorzędnie to wygląda.

Testów Fezz Audio Gaia będę dokonywać z gramofonem Nottingham Analogue Horizon wraz z wkładką gramofonową Ortofon 2M Black. Zapraszam do lektury recenzji za kilkanaście dni.

* * * 

Przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM. Wykonany w oparciu o najwyższej klasy elementy jak wzmacniacz operacyjny Burson V5i czy transformator audio Toroidy.pl. Gaia MM swoim designem nawiązuje do dotychczasowej stylistyki Fezz Audio. Z powodzeniem może być stosowana do pracy ze wzmacniaczami tranzystorowymi i lampowymi. Brzmieniowo przede wszystkim oczaruje bogatą średnicą. Jest szybka, dynamiczna i nadzwyczaj transparentna. „Czarnym tłem” i szeroką sceną zdecydowanie wykracza poza ograniczenia preampów dostępnych do tej pory na rynku.

Specyfikacja techniczna:
- Obsługiwane typy wkładek: MM, MC HO
- Krzywa: RIAA
- Pobór mocy: 10 W
- Układ wzmocnienia: Burson Audio Supreme V5i
- Tor zasilania: stabilizowany + transformator toroidalny Audio Grade Toroidy.pl - Wzmocnienie: 53 dB
- Zniekształcenia THD (20 Hz - 20 000 Hz): <0,005%
- Przesłuch między kanałami: > 95 dB
- Stosunek sygnał/szum MM: > 92 dB
- Impedancja wejściowa MM: 47 kΩ
- Wymiary szer. x gł. x wys. : 163 x 320 x 65 mm
- Masa 1,95 kg

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Test dawno już opublikowany :)
      http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/02/przedwzmacniacz-gramofonowy-fezz-audio.html

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację