RMS

MIP

Polpak

wtorek, 14 stycznia 2020

Słuchawki HiFiMAN Ananda Bluetooth - zapowiedź testu


Słowo "Ananda" w filozofii hinduistycznej oznacza stan rozkoszy, szczęścia i błogości niezależnych od czynników i wpływów zewnętrznych. Szczęście samoistne z głębi duszy (jaźni) i z mocy obcowania z Bóstwem (za Wikipedia).

Z białostockiego Rafko właśnie dotarły do mnie nowiusieńkie słuchawki HiFiMAN Ananda-BT (zobacz TUTAJ). To słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące łączność Bluetooth aptX. Nie było by w tej informacji nic nietypowego (bo przecież Bluetooth w słuchawkach to dziś standard), gdyby nie fakt, iż Ananda-BT są wyposażone w przetworniki magnetoplanarne z ultracienkiej membrany NEO supernano. Dodatkowo, Ananda-BT mają wbudowany wysokiej jakości przetwornik DAC i zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy.  No tego jeszcze nie było!

* * *

"Słuchawki Ananda BT umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w rozdzielczości do 24 bit/96 kHz za pośrednictwem Bluetooth i nawet 24 bit/192 kHz przy połączeniu USB dzieki wykorzystaniu wbudowanego wysokiej jakości przetwornika DAC i zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego. Dzięki temu stanowią samodzielny, kompletny, wygodny system: bez kabli i bez zewnętrznej elektroniki.

Wysoka jakość transmisji bezprzewodowej zapewniona jest dzięki wykorzystaniu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii Bluetooth, w tym kodeków Qualcomm aptX i aptX HD, a także bezstratnego kodeka Sony LDAC.

Pomimo wykorzystania najnowszych technologii współczesnej, bezprzewodowej transmisji danych, HiFiMAN nie rezygnuje z wykorzystania sprawdzonych, klasycznych rozwiązań, w tym ultracienkiej membrany NEO supernano, która jest aż o 80% cieńsza od wcześniejszych modeli. Jej konstrukcja umożliwia jeszcze szybszą i dokładniejszą pracę, co skutkuje reprodukcją detalicznego dźwięku o szerokiej scenie i sonicznej precyzji w całej szerokości pasma.

Konstrukcja modelu Ananda BT korzysta bezpośrednio z przewodowej konstrukcji słuchawek. Zachowany został ergonomiczny, niezwykle wygodny asymetryczny kształt nausznic, który świetnie przylega do głowy i wygodnie oplata małżowinę uszną, a także hybrydowy pałąk zmniejszający nacisk słuchawek na głowę i gwarantujący komfortowy odsłuch przez długie godziny. Został on wykonany z metalu oraz starannie obszytego eleganckiego materiału z ekoskóry w czarnym, pasującym do wykończenia słuchawek kolorze. Producent nie zrezygnował również z charakterystycznego grilla, który nie tylko nadaje słuchawkom efektywnego wyglądu, ale i pozytywnie wpływa na rozpraszanie dźwięku.

Ananda BT to nie tylko słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. HiFiMAN przewidział również możliwość wykorzystania modelu jako słuchawki przewodowe, jednak z wykorzystaniem kabla USB. Dzięki temu dźwięk przetwarzany jest przez wysokiej klasy przetwornik DAC, dzięki czemu możemy bezstratnie odtwarzać za pośrednictwem bezprzewodowych pliki o jeszcze większej gęstości. Stąd Ananda BT to świetny wybór dla tych, którzy jako źródło dźwięku wykorzystują komputer". Koniec cytatu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację