Polpak

czwartek, 2 lipca 2020

Hidizs AP80 PRO i Hidizs MS1, DAP i słuchawki - zapowiedź testu

Przyszła letnia kanikuła, czas więc przetestować coś "lżejszego" z armamentarium hi-fi, takiego wskazanego i odpowiedniego na wakacje, do posługiwania się w trakcie spacerów i w czasie podróży czy transportu. I niedrogiego. Tym "czymś" jest zestaw przenośny odtwarzacz plikowy (i DAC) oraz słuchawki. Przedstawiam Czytelnikowi premierowe Hidizs AP80 PRO (zobacz TUTAJ i TUTAJ) oraz Hidizs MS1 (zobacz TUTAJ i TUTAJ).

Hidizs AP80 PRO to nieduże urządzenie, ale bardzo wszechstronne. Główną jego funkcją jest oczywiście "przenośny odtwarzacz plikowy" (natywne wsparcie dla DSD 64/128/256), ale to także przetwornik cyfrowo-analogowy w oparciu o podwójny układ dual-mono ESS9218P i wysokowydajny układ FPGA HBC3000. DAC może pracować jako niezależne urządzenie, kiedy podłączyć Hidizs AP80 PRO do np. komputera. Ponadto sprzęt obsługuje LDAC, APT-X i dwukierunkową Bluetoothading. Jest wyposażony w zbalansowane gniazdo słuchawkowe 2,5 mm, który redukuje zniekształcenia między lewym i prawym kanałem, a także poprawia separację kanałów i pole dźwiękowe słuchawek. AP80 PRO posiada ekran dotykowy Samsung IPS HD o przekątnej 2,45 cala i rozdzielczości 480 x 360. Dodatkowo zawiera funkcje radia FM i licznik kroków. Zastosowane pokrętło ALPS Alpine znacznie ułatwia sterowanie i tym samym zapewnia niezłą ergonomię.

Hidizs MS1 to słuchawki wyposażone w pojedyncze przetworniki dynamiczne i wszechstronny przenośny system hi-fi. Słuchawki to opatentowana konstrukcja wkładek dousznych oraz membran o średnicy 10,2 mm, która zapewnia spójność we wszystkich częstotliwościach oraz subtelne wysokie i łagodniejsze basy. Co istotne. słuchawki są wyposażone w trzy zestawy wkładek dousznych "Memory Foam", trzy pary wyważonych wkładek dousznych, trzy pary wkładek dousznych z podkreślonymi basami i trzy pary wkładek dousznych z podkreślonymi wokalami. Wszystkie wkładki zapewniają komfortowe dopasowanie wokół kanałów uszu. Każda wkładka douszna posiada do wyboru trzy rozmiary (S, M, L). Jak podaje producent, nauszniki w Hidizs MS1 Rainbow są wykonane z przezroczystego, kolorowego, przyjaznego dla skóry materiału żywicznego, a muszle zaprojektowano z dbałością o szczegóły i ergonomiczny kształt, zapewniając wygodne i mocne dopasowanie. Ponadto skorupy z żywicy są bardzo lekkie, a ich waga jest niemal nie odczuwalna podczas użytkowania, nawet podczas długich odsłuchów. Para występuje w sześciu różnych kolorach, w tym czarnym, różowym, czerwonym, żółtym, niebieskim i fioletowym.

W uzupełnieniu powyższych informacji dodam, że urządzenia te są perfekcyjnie wykonane a stosunkowo niedrogie - odtwarzacz/DAC AP80 PRO to koszt 825 PLN, zaś słuchawki MS1 to 320 PLN, czyli w sumie 1 150 PLN. To bardzo atrakcyjna cena.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację