Polpak

sobota, 25 lipca 2020

Lampy elektronowe Psvane 300B: porównanie 5. par - zapowiedź testuJak już wcześniej pisałem na blogu, aktualnie testuję francuski wzmacniacz lampowy Pier Audio MS-300 HD (czytaj zapowiedź recenzji TUTAJ) oparty o lampy elektronowe 300B. Wzmacniacz ten fabrycznie wyposażany jest w całkiem niezłe lampy wytwarzane w Chinach na potrzeby Pier Audio i oznaczane jego logo. Widać, że są starannie dobierane i selekcjonowane. Te zamontowane w Pier Audio 300B wyglądają na rebrandowane Psvane HiFi 300B. Jednakże postanowiłem nieco poeksperymentować z wymianą lamp - szczególnie tych 300B (i w dalszej perspektywie z innymi). W tym celu poprosiłem zaprzyjaźnionego gliwickiego dystrybutora 4HiFi o użyczenie ciekawych baniek 300B na potrzeby zakładanych doświadczeń i porównań.

W rezultacie powyższego zdarzenia, dziś przyjechało do mnie aż 5. par lamp elektronowych 300B - a są to:
- Psvane Acme 300B (zobacz TUTAJ),
- Psvane WE 300B Plus, czyli wierne repliki Western Electric (zobacz TUTAJ),
- Psvane Treasure Mark II 300B-T (zobacz TUTAJ),
- Psvane UK Design 300B-L (zobacz TUTAJ) oraz
- Full Music 300B/c (zobacz TUTAJ).

Pomimo czasem noszących różnych nazw, wszystkie powyższe są produkowane przez dalekowschonią firmę Psvane Audio Lab (Changsha Hengyang Electronics Co., Ltd.) z ChRL. Można nawet napisać, że jest to przekrój przez najlepsze lampy elektronowe 300B pochodzące z Psvane Audio Lab.

Zaraz zabieram się za zabawę z wymianą lamp elektronowych 300B. Jej rezultat opiszę wkrótce osobnym wpisem na Stereo i Kolorowo! Zapraszam.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację