Polpak

piątek, 24 lipca 2020

Głośniki podstawkowe Focal Chora 806 - zapowiedź testuCałkiem niedawno opisywałem na blogu francuskie słuchawki Focal Elegia (czytaj mój test TUTAJ). Nie ukrywam, że owe słuchawki bardzo mi przypadły do gustu - szczególnie za wysmakowane i wyrafinowane brzmienie o bezpretensjonalnej energii i wyszukanej plastyczności. Po zwrocie słuchawek do dystrybutora FNCE S.A. umówiliśmy się, że następne w kolejce do wypożyczenia będą głośniki podstawkowe z francuskiego Focala. Oto przedstawiam więc Focal Chora 806 (zobacz TUTAJ), które dopiero co do mnie dojechały. Głośniki te wytwarzane są we francuskich zakładach Focala w Saint Etienne.

* * *

Kolumna podstawkowa CHORA 806 francuskiej marki FOCAL została zaprojektowana dla osób poszukujących budżetowego głośnika w pełni skupionego na szerokiej scenie dźwiękowej i nowoczesnym designie a przy tym wykonanego z najwyższą starannością.

Konstrukcja kolumny oferuje 1-calowy przetwornik wysokotonowy wykonany z TNF Aluminium/ Magnez oraz materiałem o nazwie Poron redukując zniekształcenia o blisko jedna trzecią, 6,5-calowy przetwornik średnio/- niskotonowy wykonany w autorskiej technologii „Slatefiber“ polegającej na połączeniu włókien węglowych oraz termoplastycznego polimeru. A same włókna pochodzą z recyclingu. Dodatkowo bass-reflex umieszczony z przodu pozwoli na łatwe rozmieszczenie kolumny w nawet w ciasnych miejscach. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy łatwo ustawną kolumnę o precyzyjnym, dynamicznym dźwięku i miękka oraz precyzyjna górą oferująca przyjemne doznania dźwiękowe. Docenią to z pewnością początkujący jak i bardziej wymagający słuchacze w pomieszczeniach do 20 m2, zarówno w konfiguracji stereofonicznej jak i systemie kinowym.

Dane techniczne
Typ 2-drożny głośnik podstawkowy bass-reflex
Przetworniki 6½" (6,5 cm) średniotonowy Slatefiber, 1" (25 mm) odwrócony stożek wysokotonowy TNF Al/Mg
Czułość (2,83V/1 m) 89 dB
Pasmo przenoszenia (± 3 dB) 58 Hz - 28 kHz
Punkt niskiej częstotliwości (-6 dB) 49 Hz
Impedancja nominalna 8 Ω
Impedancja minimalna 4,6 Ω
Zalecana moc wzmacniacza 25 - 120 W
Częstotliwość zwrotnicy 3 000 Hz


2 komentarze:

  1. Witam serdecznie. Proszę o pomoc i wskazanie 2-3 wzmacniaczy do 3000zł, które zgrają się z kolumnami Focal chora 816. Czy połączenie z Rotelem A11 ma sens ?

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację