Polpak

czwartek, 16 lipca 2020

Odtwarzacz sieciowy Matrix Audio Element M (v. 2020) - zapowiedź testu
Jestem przekonany, że wielce pozytywną informacją jest fakt, że dalekowschodnia firma Matrix Audio wreszcie znalazła w Polsce godnego dystrybutora. Od niedawna jest nim warszawski MIP Sp. z o.o. Niestety, poprzedni działał w tak abstrakcyjny i niezrozumiały sposób, że nieomal "położył na łopatki" sprzedaż Matrix Audio w Polsce... A szkoda by było, bo Matrix Audio produkuje bardzo ciekawe i zaawansowane urządzenia hi-fi.

Do mnie właśnie dojechał nowy model Matrix Audio - to wieloformatowy streamer Matrix Audio Element M (zobacz TUTAJ). To odtwarzacz strumieniowy i sieciowy plików audio Hi-Res MQA - z przetwornikiem DAC, wzmacniaczem słuchawkowym i funkcją przedwzmacniacza. Zawiera 8-kanałowy przetwornik ESS ES9028PRO. Player oparty jest na 4-rdzeniowym procesorze ARM Freescale i.MX6. Bardzo zaawansowany i uniwersalne urządzenie. Element M jest przystosowany do strumieniowania z Tidal i Qobuz.

* * *

Element M jest nowym członkiem rodziny Element, kontynuując narrację designu zwięzłości i stabilności. W Element M łączymy równowagę między wydajnością, funkcjonalnością i ceną, mając nadzieję, że zapewnimy dwukanałowe rozwiązanie stereo dla użytkowników głośników aktywnych oraz słuchawek klasy mid-range.

Element M został wyposażony w potężny system odtwarzania dźwięku, który obsługuje praktycznie wszystkie popularne formaty audio. Wystarczy podłączyć dysk USB lub skonfigurować serwer NAS, aby uzyskać dostęp do swojej biblioteki muzycznej i cieszyć się odtwarzaniem audio 768 kHz PCM i 22,4 MHz DSD.

Aplikacja MA Remote jest dostępna na urządzenia z Androidem oraz iOS. Przeglądaj i odtwarzaj własne cyfrowe audio wysokiej jakości lub ciesz się strumieniowym dźwiękiem w wysokiej rozdzielczości. MA Remote jest teraz zintegrowany z serwisami streamingowymi TIDAL i Qobuz. Ponadto jest również gotowa dla ROON. Znajdź urządzenie Matrix i steruj za pomocą ROON Remote, dzięki czemu odtwarzanie będzie szybsze.

Słuchanie muzyki strumieniowo w sieci stało się naturalnym elementem współczesnego życia. Również Element M umożliwia odtwarzanie muzyki ze smartfona lub innych urządzeń przenośnych za pomocą AirPlay i DLNA dla wygodnego strumieniowania.

MQA (Master Quality Authenticated) to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która pozwala doświadczyć wszelkich detali muzycznych w jakości studyjnej, niczym będąc na sali nagrań. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony, będąc na tyle niedużych rozmiarów, że można go przesyłać strumieniowo lub pobierać. Element M obejmuje technologię MQA, która umożliwia odtwarzanie plików audio i strumieni MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania studyjnego.

ESS Sabre. Element M jest pozycjonowany jako kategoria mid-range całej serii i jest również najbardziej opłacalnym produktem. Posiada zaawansowany układ DAC ES9028PRO i niskoszumowego zegara SiTime, co w połączeniu z naszym doświadczeniem w projektowaniu układów na bazie ESS maksymalizuje potencjalną wydajność urządzenia.

Wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy. Opracowaliśmy nowy wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji, składający się z dyskretnych komponentów, specjalnie dla Element M. Ten wzmacniacz słuchawkowy posiada dwubiegunowy stopień wejściowy, który skutecznie odrzuca zakłócenia dla trybu wspólnego. Stopień wyjściowy został ustawiony na wysoki prąd spoczynkowy, co finalnie zapewnia intrygujące, łagodne brzmienie.

Wiele metod sterowania. Pilot na podczerwień RM3 jest standardem dla produktów z serii Element, posiada 5 różnych rodzajów kodów adresowych, aby uniknąć zakłóceń z innymi urządzeniami audio. Co więcej, aplikacja MA Remote na Androida posiada funkcję „Virtual Remote Control”, dzięki której można sterować wszystkimi operacjami i ustawieniami urządzenia.

Dwuwarstwowa struktura obudowy. Różne materiały mają swoją własną częstotliwość rezonansową. Obudowa Element M została zaprojektowana jako struktura dwuwarstwowa. Wewnętrzna powłoka wykorzystuje stal ocynkowaną z wielopasmowymi żebrami wzmacniającymi, aby zapewnić doskonałą wytrzymałość, natomiast zewnętrzna powłoka jest wykonana z aluminium o grubości 4 mm. Połączenie tych dwóch metali eliminuje stałą częstotliwość rezonansową każdego materiału i znacznie zmniejsza negatywny wpływ jaki rezonans mechaniczny obudowy ma na jakość dźwięku.
4 komentarze:

 1. Niestety ten odtwarzacz strumieniowy fatalnie się steruje przez aplikację z telefonu, autor artykułu nie miał urządzenia w ręku i napisał artykuł sponsorowany

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi dobrze, jak wszystkie Matrixy, ale praca w sieci to porazka. Ciągle i nieustanne skanowanie źródeł siecowych trwające nieskończoność dyskwalifikuje ten model (i chyba bliźniacze). Problem znany z forów anglojęzycznych. HD Opinie też o tym pisało. Sam DAC - jak to Matrix, klasa. Jako odtwarzacz/streamer nie polecam. Próbowałem rozwiązać swoje problemy z dystrybutorem (chyba poprzednim), jak i producentem. Mimo pomocy z obu stron, urządzenie nie nadaje sie do sprzedaży w takiej formie. Egzemplarz po odsłuchu zwróciłem. Ale pierwsze koty za płoty, firma robi postępy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może poprzednie wersje Matrix Audio miały jakiś "feler" sieciowy, ale ja nic takiego nie stwierdzam w moim egzemplarzu testowym Element M. Stremuje jak burza - bezproblemowo i bez jakichkolwiek zakłóceń. Widać Chińczycy odrobili lekcje :)

   Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację