Polpak

poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Audel U-Basik 5/8, głośniki podstawkowe - zapowiedź testu
Równo rok temu gościłem u siebie na testach włoskie głośniki podłogowe Audel Malika mk2 (czytaj recenzję TUTAJ). Wytwarzane są na Sycylii, w Casteldaccia (okręg Palermo) przez zakład / manufakturę zarządzaną przez pana Waltera Carzana (to właściciel firmy a jednocześnie główny jej konstruktor). 

Audel Malika mk2 to dość nietypowe konstrukcje - ich obudowy kryją quasi-labiryntowy system wykonany z wielowarstwowej, prasowanej i następnie wycinanej laminowanej sklejki brzozowej. Firma zwie ten system jako IRS (Interal Ribs System), czyli "wewnętrzny system żeber". Taki system montażu „żeber” gwarantuje najwyższej jakości mechaniczne usztywnienie, ponieważ naprzemienna grubość działa jak super-stabilny szkielet. Dodatkowo powstałe kanały pomiędzy żebrami służą do mocowania materiału dźwiękochłonnego, aby zapobiec tworzeniu się fal stacjonarnych wewnątrz obudowy. Malika mk2 dostarczają magiczny dźwięk bardzo wysokiej klasy high-fidelity, a jednocześnie niewątpliwie są arcydziełem sztuki użytkowej.

Pan Walter Carzan niedawno wprowadził do firmowej oferty zupełnie nowe głośniki podstawkowe, które otrzymały nazwę Audel U-Basic 5/8 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Piękne głośniki! Obudowy zostały w całości wycięte z klejonej i prasowanej sklejki brzozowej. Wnętrza kryją zaawansowany system wewnętrznych żeber IRS. W skrzynkach zainstalowano renomowane przetworniki od SB Acoustics. 

* * *

Nie zważając na takich gigantów rynku jak Spendor, ProAc, KEF, Graham Audio i jeszcze kilka innych marek, Walter postanowił zmierzyć się z tą legendarną konstrukcją i tchnąć w nią swoją tożsamość, design i brzmienie, a co najważniejsze, serce Audel! Monitory U-Basik wykorzystują wszystkie stosowane dotąd w naszych produktach patenty Audel i tak jak pozostałe modele, wykonane są w całości z bloku sklejki frezowanego CNC.

Specyfikacja techniczna
Konstrukcja: dwudrożna, bass-reflex
Obudowa: wielowarstwowa sklejka, IRS system
Przetwornik wysokotonowy: jedwabna kopułka 29 mm, firmy SB Acoustics
Przetwornik nisko-średniotonowy: 5' high fidelity woofer z odlewanym koszem, SB Acoustics
Pasmo przenoszenia: 47 - 25 000 Hz
Skuteczność: 88,5 dB
Impedancja nominalna: 4 ohm
Moc ciągła: 20 - 100 W
Wykończenie: Orzech Canaletto, Heban
Wymiary: 350 x 220 x 210 mm (wys. x szer. x głębokość)
Masa netto: 12 kg / para
Masa brutto: 14 kg / para


Dwa pudła we wspólnym kartonie

Pojedynczy karton

Głośniki wewnątrz pudeł zabezpieczane są piankami

Design i wykonanie najwyższej klasy

Obudowy są w wykonane z sycylijskiej sklejki brzozowej; sklejanej i prasowanej, a następnie wycinanej na CNS i lakierowanej / woskowanej

Z maskownicami lub bez...


Zdejmuję maskownice


Czyż nie są to piękne głośniki?

Obudowy są "przecięte" na pół

Wylot wentylujący wnętrze głośników

Od spodu zamontowano trzy gniazda dla wkręcenia kolców (są w zestawie); opcjonalnie można nabyć specjalne trójnożne podstawkiTylne ścianki; pojedyncze terminale głośnikowe wysokiej jakości

Podłączam przewody; monitor ustawiony na standzie Solid Tech Model 2/3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację