Polpak

piątek, 26 sierpnia 2022

AVM Inspiration CS 2.3, system hifi "all-in-one" - zapowiedź testu

 
Po raz pierwszy raz goszczę u siebie na testach sprzęt niemieckiej firmy AVM pochodzącej z miasta Malsch (powiat Karlsruhe, Badenia-Wirtembergia). AVM to akronim utworzony od Audio Video Manufaktur GmbH. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1986 roku przez panów Roberta Winiarskiego i Günthera Manię. Pierwszy firmowy produkt - monofoniczny wzmacniacz mocy oznaczony symbolem M1 - nieomal natychmiast stał się rynkowym hitem. W samych tylko Niemczech sprzedano ponad dziesięć tysięcy egzemplarzy! Dlatego firma skupiła się przede wszystkim na produkcji wzmacniaczy, ale pierwotnego sukcesu M1 nie udało się powtórzyć. Przyszły nieco chudsze lata. Te trwały aż do 2010 roku, kiedy to firmę przejął Udo Besser, pełniący wcześniej funkcję dyrektora zarządzającego w renomowanym przedsiębiorstwie Burmester (ale kierownikiem zespołu projektantów nadal pozostał Günther Mania).

Od roku 2010 AVM ponownie wszedł do głównego nurtu światowego rynku high-fidelity. Oferta znacznie się poszerzyła, unowocześniła - pojawiły się m.in. streamery, zainwestowano też w niezbędny software. Obecne portfolio obejmuje trzy linie, czyli Inspiration, Evolution i Ovation, a konstrukcje jakie można w nich znaleźć to zarówno wzmacniacze stereofoniczne, jak i końcówki mocy, czy też urządzenia "all-in-one". Co istotne, wszystkie sprzęty AVM wytwarzane są w Niemczech - fabryka znajduje się w miejscowości Malsch nieopodal Karlsruhe. Nowym polskim dystrybutorem AVM właśnie został krakowski Audio Center Poland. 

Kilka dni temu na testy otrzymałem urządzenie wielofunkcyjne typu system "all-in-one" AVM Inspiration CS 2.3 (zobacz TUTAJ). To wydajny wzmacniacz zintegrowany o mocy 2 x 140 Wat zaopatrzony w pokładowy streamer HD (Tidal, Qobuz, Spotify itp.), przetwornik cyfrowo-analogowy nowej generacji ESS 9038 Q2M, napęd CD (mechanizm firmy TEAC), łączność bezprzewodową WiFi, AirPlay i Bluetooth, przedwzmacniacz gramofonowy kompatybilny z wkładkami MM i MC, wyjście słuchawkowe, korektor brzmienia i jeszcze kilka udogodnień... Dodatkowo nowy silnik "X-Stream Engine" umożliwia streaming najpopularniejszych formatów audio wysokiej rozdzielczości, w tym DSD256 (od ang. Direct Stream Digital). Jest to w pełni autorskie rozwiązanie firmy AVM, całkowicie oparte na oprogramowaniu, dzięki czemu może być aktualizowane online w przyszłości. AVM Inspiration CS 2.3 to ultra-nowoczesne urządzenie hifi "wszystko w jednym" godne lat 20-tych XXI wieku!


Dostawa

Przemyślany sposób pakowania - praktyczny oraz bezpieczny

Urządzenie dodatkowo owinięte jest miękkim woreczkiem ściąganym na gumkę od spodu

Akcesoria - w tym dwie anteny oraz trzy pary wtyków RCA do regulacji phono MC

Zaraz po wyjęciu z kartonu

Pierwsze uruchomienie

Po kilkunastu sekundach (!) od pierwszego uruchomienia sprzętu już strumieniuję z Tidala; obsługa streamingu jest wyjątkowo prosta i intuicyjna

Luksusowe wykonanie obudowy i frontu

Piękny design; materiały użyte do budowy pochodzą z wysokiej półki jakościowej

Duży wyświetlacz o wysokim kontraścieKilka zrzutów ekranu iPhone aplikacji AVM RC X - gram z Tidala

Ta sama aplikacja na iPad Air 4

Tył urządzenia - ale tu ciasno od różnych gniazd!Logiczne i ergonomiczne rozmieszczenie gniazd


AVM zaaplikowany do systemu hifi

2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację