Polpak

wtorek, 20 maja 2014

Kolumny Davis Acoustics Stentaure LE - zapowiedź testu

Kilka dni temu otrzymałem do testów kolumny o nazwie Davis Acoustics Stentaure LE. Davis Acoustics to firma stricte francuska - istnieje od 1986 roku, czyli nieomal 30 lat. Na polskim rynku słabo jest znana - na szczęście od niedawna jest już krajowy dystrybutor - to własnie od niego pochodzą zapowiadane kolumny.

Davis Acoustics w ofercie ma bardzo dużo pozycji - od kolumn typowo budżetowych, po high-endowe (zobacz cały katalog TUTAJ). Model Stentaure LE przynależy do średniej klasy. Ale są również kolumny lifestyle'owe, dedykowane kinu domowemu, a także głośniki montażowe.

Na razie kolumny Davis Acoustics Stentaure LE wygrzewają się - dam im jeszcze trochę czasu przed odsłuchami właściwymi, tym bardziej, że producent zaleca 100 godzin dla wdrożenia głośników. Myślę, że zajmę się nimi w najbliższy weekend.

Jak widać na poniższych zdjęciach, Stentaure LE prezentują się wyjątkowo korzystnie - wykończone są na wysoki połysk typu fortepianowego. Są całe czarne, tylko podstawy są białe, choć dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych. Zamontowane głośniki średnio-niskotonowe mają papierowe membrany, zaś tweetery umieszczone są w tubach. Co ciekawe, kolumny mają skuteczność aż 95 dB, co czyni je idealnymi nawet dla mało wydajnych wzmacniaczy, uwzględniając w tym lampowe.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację